Niedzielski: Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem. To 50 proc. więcej niż przed tygodniem

W środę zostaną podane dane o ponad 350 przypadkach zakażeń koronawirusem - poinformował w RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. - Ci, co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na najgorsze konsekwencje - ostrzegał minister.
Zobacz wideo

Wczoraj (31 sierpnia) resort zdrowia poinformował o 285 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dziś w raporcie MZ będzie znacznie więcej zakażonych.

Na temat obecnej sytuacji epidemicznej wypowiadał się w RMF FM min. Adam Niedzielski. Jak mówił, obecnie nie mamy dużej liczby zakażeń, ale są zauważalne regularne wzrosty zakażeń, które utrzymują się na poziomie 20-25 proc. przy porównaniu tydzień do tygodnia. - Dzisiaj będzie ponad 350 przypadków, co w stosunku do poprzedniego tygodnia oznacza ponad 50-procentowy wzrost, więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że z uwagi na liczbę osób zaszczepionych czwarta fala nie będzie takim obciążeniem dla systemu służby zdrowia jak poprzednie. - Ci co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje – stwierdził minister zdrowia.

- Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów – dodał minister zdrowia.

Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 888 670 przypadków. Zmarło 75 345 osób z COVID-19.

DOSTĘP PREMIUM