Warszawa. Pierwszy przypadek COVID-19 w szkole. Lekcje zawieszone

Jest już pierwszy wykryty przypadek zakażenia koronawirusem w warszawskiej szkole. Jak poinformowała szefowa biura edukacji w stołecznym ratuszu Joanna Gospodarczyk, w jednej z placówek na Urysnowie trzeba było zawiesić lekcje w jednej z klas.
Zobacz wideo

Nowy rok szkolny zaczął się zaledwie dwa dni temu. W Warszawie jest już pierwszy przypadek zakażenia.

Jak poinformowała Joanna Gospodarczyk, koronawirusem zakaził się uczeń ósmej klasy. Z tego powodu stacjonarne lekcje jego klasy będą zawieszone do końca przyszłego tygodnia. Uczniowie wrócą więc do lekcji zdalnych, które dominowały w poprzednim roku szkolnym.

Powrót uczniów do szkół

Przed rozpoczęciem roku szkolnego Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z resortem zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne i zalecenia dla szkół, których celem jest bezpieczna organizacja zajęć w warunkach epidemii.

Poza tym zgodnie z zaplanowanym przez MEiN harmonogramem szczepienia uczniów w szkołach pierwszy tydzień września zostanie poświęcony na działania informacyjne, w drugim tygodniu szkoły będą zbierać deklaracje rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji organizowanej w szkole albo w wyznaczonym punkcie szczepień. Następnie będą prowadzone szczepienia.

Resort zdrowia poinformował w piątek o 349 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Ostatniej doby w związku z COVID-19 zmarło pięć osób.

DOSTĘP PREMIUM