Koronawirus. Najnowsze dane. Ponad 180 zakażeń i zero zgonów [6 września]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 183 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W związku z COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w woj. zachodniopomorskim.
Zobacz wideo

Mamy 183 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-10 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również nie zmarła żadna osoba. 

Jak podaje MZ, przypadki dotyczą województw:  zachodniopomorskiego (27), mazowieckiego (22), podkarpackiego (20), śląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (13), łódzkiego (10), pomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (9), dolnośląskiego 8, podlaskiego 8, świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (1). 

Koronawirus w Polsce. Bilans

Wczoraj - w niedzielę poinformowano o 324 nowych zakażeniach. Najwięcej zdiagnozowano Na Mazowszu - 54, w Małopolsce - 43, w województwie śląskim - 32. MZ poinformowało też, że w związku z COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

W sobotę 4 września resort zdrowia podał, że wykryto 389 nowych przypadków koronawirusa. W związku z COVID-19 zmarło 7 osób. Dzień wcześniej - w piątek 3 września - MZ poinformowało o 349 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W związku z COVID-19 zmarło pięć osób. Z kolei w czwartek 2 września odnotowano 390 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w związku z COVID-19 zmarło 7 osób.

Niebawem radykalny wzrost liczby nowych zakażeń. Min. Niedzielski ostrzega

- Na tę chwilę prognozujemy, że pod koniec września liczba nowych zakażeń to będzie ok. 1000 dziennie, a pod koniec października może być ok. 5000 - ostrzegał w miniony piątek Adam Niedzielski.

Jak podkreślił szef Ministerstwa Zdrowia, kluczowe dla sytuacji w czasie kolejnej fali epidemii będą hospitalizacje. - Liczymy, że Narodowy Program Szczepień, że jesteśmy w dużym procencie populacji zabezpieczeni, przyczyni się przede wszystkim do tego, że będziemy mieli mniej hospitalizacji, nawet jeśli liczba zakażeń będzie stosunkowo większa - stwierdził minister.

Koronawirus w Polsce. Co z obostrzeniami?

Także rzecznik MZ ostrzegał, że niebawem czeka nas znaczący wzrost liczby zakażonych. Jak mówił Wojciech Andrusiewicz, już niebawem, bo w drugiej połowie września trzeba spodziewać się ok. 1000 zakażeń dziennie.

Nadal nie wiadomo, jak rząd zareaguje na sytuację. Nie ma informacji - poza ogólnymi zapowiedziami - dotyczących wprowadzanych obostrzeń. - Przedłużyliśmy rozporządzenie epidemiczne do końca września, wszystkie obostrzenia, które były dotychczas, są przedłożone. Oczywiście Ministerstwo Zdrowia ma przygotowane warianty na różnego rodzaju sytuacje, które mogą wystąpić. O tym będzie komunikował minister zdrowia wspólnie z premierem - zapowiedział 3 września rzecznik resortu zdrowia.

Dopytywany przez dziennikarzy stwierdził, że jeśli chodzi o obostrzenia, to "wszystko jest możliwe".

Koronawirus wśród uczniów. Pierwsze informacje o zakażeniach

Zaledwie kilkadziesiąt godzin po inauguracji nowego roku szkolnego dowiedzieliśmy się o pierwszych zakażeniach koronawirusem wśród uczniów.

W związku z tym cześć uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu oraz jednej z podstawówek na warszawskim Ursynowie przeszli na naukę zdalną.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z resortem zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne i zalecenia dla szkół, których celem jest bezpieczna organizacja zajęć w warunkach epidemii.

Poza tym zgodnie z zaplanowanym przez MEiN harmonogramem szczepienia uczniów w szkołach pierwszy tydzień września zostanie poświęcony na działania informacyjne, w drugim tygodniu szkoły będą zbierać deklaracje rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji organizowanej w szkole albo w wyznaczonym punkcie szczepień. Następnie będą prowadzone szczepienia.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM