Tak wielu zakażeń nie było od trzech miesięcy. Kraska apeluje, by szczepić się przeciwko COVID-19

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Jak poinformował wiceminister Waldemar Kraska, nowych zakażeń jest dziś ponad 400. Ostatni raz tak wiele zakażeń odnotowywano w Polsce przed wakacjami. Przybywa też chorych, którzy trafiają do szpitala.
Zobacz wideo

- We wtorek mamy ponad 400 nowych przypadków zakażenia COVID-19, ponad 42 proc. więcej w porównaniu do ubiegłego tygodnia - poinformował Waldemar Kraska w "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu. Przypomnijmy, że wczoraj resort zdrowia informował o 183 nowych zakażeniach.

Wiceminister zdrowia zaapelował, by szczepić się przeciwko COVID-19. Przypomniał, że "niestety, osoby niezaszczepione najczęściej trafiają do polskich szpitali". - Mamy 579 pacjentów, którzy przebywają w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem i w ciągu doby przybyło 41, widzimy, że oprócz większej ilości zakażonych, pewna grupa musi być hospitalizowana - dodał.

Kraska, zapytany o prognozy dotyczące liczby dziennych zakażeń koronawirusem, odpowiedział, że w połowie września będziemy mieli bardzo miarodajne prognozy. Dodał, że wiele czynników na to wpływa, m.in. powroty dzieci do szkół, powroty Polaków z wakacji, bo oczywiście to jest związane z migracją, czyli przemieszczaniem się.

W miniony piątek min. Adam Niedzielski ostrzegł, że prognozy wskazują na ok. 1000 zakażeń dziennie pod koniec września, "a pod koniec października może być ok. 5000".

TOK FM PREMIUM