Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane ministerstwa. Prawie 500 nowych zakażeń [12 września]

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 476 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nie odnotowano żadnego zgonu związku z COVID-19.
Zobacz wideo

Mamy 476 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami

Jak podaje MZ, przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (63), małopolskiego (51), lubelskiego (48), łódzkiego (45), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (30), śląskiego (29), zachodniopomorskiego (28), podlaskiego (22), kujawsko-pomorskiego (18), pomorskiego (17), opolskiego (14), lubuskiego (12), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (5). 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Dokładnie tydzień temu w niedzielę nowych zachorowań było 324.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

W sobotę resort zdrowia informował o 530 nowych przypadkach COVID-19. Najwięcej na Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu. W związku z koronawirusem zmarło tamtej doby 8 osób. 

Dzień wcześniej (w piątek, 10 września) nowych zakażeń było 528, a zgonów również 8. W czwartek (9 września) - odnotowano w Polsce 510 nowych przypadków zakażeniem koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło sześć osób.

W środę (8 września) resort zdrowia podał, że mamy 533 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 11 osób zmarło w związku z COVID-19. 

Koronawirus w Polsce. Prognozy na jesień

Jak mówił ostatnio minister zdrowia Adam Niedzielski, prognozy są takie, że "pod koniec września będziemy mieli ok. 1200-1300 hospitalizacji". - Założenie jest takie, że czwarta fala nie będzie przebiegała tak dramatycznie jak w przypadku drugiej i trzeciej fali - mówił szef resortu zdrowia. 

Jak dodał, tak wynika z analizy państw zachodnich, gdzie spadek hospitalizacji w czwartej fali wynosi 40 proc. w stosunku do fali trzeciej.

Minister w Radiu Zet zapewniał jednak, że Polska jest przygotowana, nawet na trudniejsze scenariusze. Pytany o ewentualne dodatkowe obostrzenia - zastrzegł, że jeżeli takie się pojawią, to nie będą oparte na liczbie zakażeń, lecz na liczbie hospitalizowanych.

Zakażenia w szkołach. Przybywa placówek ze zdalnym nauczaniem

Liczba przypadków COVID-19 w szkołach rośnie. W ostatnich dniach na nauczanie zdalne musiała przejść w całości jedna ze szkół w Radomiu, do tego pojedyncze klasy w Warszawie i Poznaniu. Dyrekcje szkół zachęcają uczniów i rodziców do szczepień, które mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Do szczepień próbują zniechęcać antyszczepionkowcy, strasząc dyrektorów odpowiedzialnością karną.

W warszawskich szkołach do tej pory ponad 3 tys. uczniów zgłosiło chęć zaszczepienia. To niewiele, bo do tej pory w stolicy nie zaszczepiło się około 50 tys. uczniów. A i tak stolica wypada lepiej niż inne miasta.

TOK FM PREMIUM