Koronawirus w Polsce. 269 nowych przypadków COVID-19 [13 września]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby wykryto 269 nowych przypadków koronawirusa. W związku z COVID-19 nie zmarła żadna osoba.
Zobacz wideo

- Mamy 269 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: lubelskiego (37), mazowieckiego (35), łódzkiego (21), małopolskiego (21), zachodniopomorskiego (21), kujawsko-pomorskiego (19), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (18), śląskiego (17) - czytamy w poniedziałkowym (13 września) komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Nie zmarła żadna osoba zakażona COVID-19.

Tydzień temu, w poniedziałek 6 września resort zdrowia informował o 180 przypadkach koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 476 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nie odnotowano żadnego zgonu związku z COVID-19. W sobotę resort zdrowia informował o 530 nowych przypadkach COVID-19. Najwięcej na Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu. W związku z koronawirusem zmarło tamtej doby 8 osób. 

Dzień wcześniej (w piątek, 10 września) nowych zakażeń było 528, a zgonów również 8. W czwartek (9 września) - odnotowano w Polsce 510 nowych przypadków zakażeniem koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło sześć osób.

Koronawirus w Polsce. Prognozy na jesień

Jak mówił ostatnio minister zdrowia Adam Niedzielski, prognozy są takie, że "pod koniec września będziemy mieli ok. 1200-1300 hospitalizacji". - Założenie jest takie, że czwarta fala nie będzie przebiegała tak dramatycznie jak w przypadku drugiej i trzeciej fali - mówił szef resortu zdrowia. 

Jak dodał, tak wynika z analizy państw zachodnich, gdzie spadek hospitalizacji w czwartej fali wynosi 40 proc. w stosunku do fali trzeciej.

Minister w Radiu Zet zapewniał jednak, że Polska jest przygotowana, nawet na trudniejsze scenariusze. Pytany o ewentualne dodatkowe obostrzenia - zastrzegł, że jeżeli takie się pojawią, to nie będą oparte na liczbie zakażeń, lecz na liczbie hospitalizowanych.

Zakażenia w szkołach. Przybywa placówek ze zdalnym nauczaniem

Liczba przypadków COVID-19 w szkołach rośnie. W ostatnich dniach na nauczanie zdalne musiała przejść w całości jedna ze szkół w Radomiu, do tego pojedyncze klasy w Warszawie i Poznaniu. Dyrekcje szkół zachęcają uczniów i rodziców do szczepień, które mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Do szczepień próbują zniechęcać antyszczepionkowcy, strasząc dyrektorów odpowiedzialnością karną.

W warszawskich szkołach do tej pory ponad 3 tys. uczniów zgłosiło chęć zaszczepienia. To niewiele, bo do tej pory w stolicy nie zaszczepiło się około 50 tys. uczniów. A i tak stolica wypada lepiej niż inne miasta.

TOK FM PREMIUM