Koronawirus. Nowe obostrzenia możliwe nawet w tym tygodniu. Wrócić mogą restrykcje w powiatach

Jeszcze w tym tygodniu rząd może zdecydować się na wprowadzenie obostrzeń - informuje RMF FM. Najbardziej prawdopodobny jest powrót podziału na powiaty czerwone, żółte i zielone. Min. Adam Niedzieski zapowiadał - przypomnijmy - że decyzje ws. restrykcji będą zapadać, gdy przekroczymy 1000 nowych zakażeń dziennie.
Zobacz wideo

W minionym tygodniu rekord zakażeń wyniósł 974 nowe przypadki. Przekroczenie 1000 zakażeń jest więc zapewne jedynie kwestią dni. A od tego właśnie poziomu nowych zakażeń mają być wprowadzane obostrzenia.

Jak informuje RMF FM, nowe restrykcje mogą wejść w życie "nawet w tym tygodniu". Wrócić ma podział na czerwone, żółte i zielone powiaty. Nowe obostrzenia mogą polegać na "wprowadzaniu ostrzejszych limitów dla niezaszczepionych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu".

Spodziewać się należy, że najwięcej restrykcji będzie obowiązywać w regionach, gdzie zaszczepionych jest najmniej osób - właśnie tam obecnie zakażeń oraz chorych w szpitalach jest najwięcej.

Przed tygodniem min. Adam Niedzielski poinformował, że "99,1 procent nowych zakażeń to niezaszczepieni".

DOSTĘP PREMIUM