Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte? Min. Niedzielski zabrał głos

Cmentarze na Wszystkich Świętych najprawdopodobniej będą otwarte, tym razem niespodzianek żadnych nie będzie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

O to, czy cmentarze będą otwarte 1 listopada, Adam Niedzielski pytany był w RMF FM. - Tym razem niespodzianek żadnych nie będzie - powiedział minister zdrowia. I zwrócił uwagę, że dzięki szczepieniom obecna sytuacja epidemiczna jest inna. - Mamy o wiele więcej zabezpieczeń - stwierdził. Jak dodał Niedzielski,  dzięki szczepieniom z dnia na dzień sytuacja nie powinna się bardzo pogorszyć.

Dopytywany, czy cmentarze w czasie świąt będą otwarte, minister powiedział, że "z największym prawdopodobieństwem - tak".

Niedzielski także wczoraj był pytany  o to, czy cmentarze będą otwarte 1 listopada. - Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję, to była sytuacja ekstraordynaryjna. W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni - zapewnił szef MZ.

Przed rokiem o tym, że 1 listopada nie będzie wstępu na cmentarze, dowiedzieliśmy się dopiero 30 października.

TOK FM PREMIUM