"Widzimy rozwój epidemii w trzech województwach". Gdzie jest obecnie najgorsza sytuacja?

Widzimy rozwój epidemii w trzech województwach. Na Lubelszczyźnie zajętych jest około 56 proc. łóżek szpitalnych, na Podlasiu 46 proc., a na Podkarpaciu 42 proc. - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz wideo

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 1325 nowych zakażeniach i śmierci 46 osób z COVID-19. Równo miesiąc wcześniej 5 września resort informował o 324 zakażeniach.

Jak komentował rzecznik MZ, tydzień do tygodnia mamy wzrost o 47 proc. - Widzimy niestety rozwój epidemii w trzech województwach. Widzimy, że pod kątem wykorzystania łóżek w szpitalnych Podlasie już niestety przegoniło Podkarpacie. Mamy w tej chwili na Lubelszczyźnie zajętych około 56 proc. łóżek. Na Podlasiu zajętych jest 46 proc. łóżek, a na Podkarpaciu 42 proc. - poinformował Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych. - Epidemia nie minęła, zaraz będziemy na poziomie mniej więcej 5 tys. zakażeń, więc to jest czas, gdzie powinniśmy wszyscy dbać o siebie i dbać o resztę współobywateli, zasłaniając nos i usta – powiedział Andrusiewicz.

TOK FM PREMIUM