"Znów ponad 2 tys. nowych zakażeń". Rzecznik MZ ujawnia dane

Trzeba być przygotowanym, że w czwartek będzie zaraportowanych ponad 2 tys. zakażeń COVID-19 - powiedział w Radio Plus rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wynik będzie ponad 60 proc. większy niż jeszcze tydzień temu - zaznaczył.
Zobacz wideo

To kolejny dzień z tak znacznym przyrostem zachorowań na COVID-19. W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 2085 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 33 osoby z COVID-19. Dziś (w czwartek) zachorowań ma być jeszcze więcej. 

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja mówił niedawno w TOK FM, że obecna czwarta fala pandemii jest falą niezaszczepionych. - To właśnie oni wymagają hospitalizacji. Ci, którzy zlekceważyli szczepienia teraz są niechlubnymi bohaterami pandemii. Wypróbowali na sobie, czym jest COVID-19 - powiedział.

Szczepień w Polsce przybywa, ale bardzo wolno. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 19 550 834 osób. To za mało, by osiągnąć odporność populacyjną.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 914 962 zakażenia. Zmarły 75 774 osób z COVID-19.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM