Koronawirus. Min. Niedzielski ujawnił dane. Aż 2640 nowych zakażeń

Min. Adam Niedzielski poinformował w TVN24, że mamy w Polsce 2640 nowych zakażeń koronawirusem. To ponad 550 przypadków więcej niż tydzień temu.
Zobacz wideo

Tak wiele nowych zakażeń było w połowie maja. Jak podkreślił minister zdrowia, najgorsza sytuacja jest w województwach lubelskim i podlaskim. Tam jest 15 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. - To nie tylko jest kwestia niskiego wyszczepienia, ale też przeciętna wieku jest stosunkowo wysoka. Jak złożymy sobie te dwa elementy, to ryzyko pandemiczne związane z najgorszymi skutkami jest najwyższe w obu tych województwach - zauważał Niedzielski. 

Minister zdrowia zwracał również uwagę na widoczny efekt szczepień, bo w analogicznym okresie ubiegłego roku w szpitalach przebywało ok. 5 tys. chorych na COVID-19, w tym jest to ok. 2,7 tys. zakażonych. - Mamy dwa razy mniej hospitalizacji - zaznaczał.

- Widzimy, że to zagrożenie, które staje się coraz bardziej realne, skłania ludzi w większym stopniu do decydowania się na szczepienie niż było to w czasie wakacji - zauważał. Choć przyznał też, że efekty kampanii promocyjnych "nie powalają na kolana". 

Jak mówił Niedzielski, apogeum czwartej fali nadejdzie na przełomie listopada i grudnia. 

Wczoraj mieliśmy 2118 nowych zakażeń. Resort zdrowia poinformował o śmierci 49 chorych.

TOK FM PREMIUM