Wiceminister zdrowia: Prognozy mówią o 40 tys. zakażeń. Kiedy? Za 10 dni

18 550 - tyle nowych zakażeń odnotowano minionej doby. Tak wysokiego wyniku nie było jeszcze w IV fali pandemii koronawirusa. Dane podali rzecznik rządu oraz wiceminister zdrowia. Wiceminister zdrowia zdradził też, jakie prognozy ma rząd na najbliższą przyszłość.
Zobacz wideo

Wiceszef resortu zdrowia był w środę gościem na antenie Radia Zet. Podczas rozmowy Waldemar Kraska został zapytany o liczbę nowych zakażeń. - Niestety, ostatniej doby potwierdzono 18 550 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - powiedział Kraska. 

- Ostatniej doby 269 osób przegrało walkę z covidem - przyznał wiceminister. 

Kraska wskazał, że w przypadku mutacji Delta zdecydowanie szybciej pojawiają się ciężkie objawy. - Delta w tej chwili jest praktycznie w 100 procentach – wyjawił.

- Prognozy, które mamy w tej chwili, w tych czarnych scenariuszach mówią o 40 tys. dziennych przypadków zakażenia koronawirusem. Kiedy? Za ok. 10 dni - powiedział.

Z kolei na pytanie, kiedy pracodawca będzie mógł weryfikować to, czy jego pracownik jest zaszczepiony odpowiedział, że "być może na następnym posiedzeniu Sejmu będzie taki poselski projekt ustawy, który będzie procedowany". "Jaki będzie jej los – zobaczymy" – dodał.

Taką samą liczbę nowych zakażeń podał w Wirtualnej Polsce rzecznik rządu. 

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 644 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej był na Mazowszu - 2823 i Lubelszczyźnie - 1605. Zmarło 220 osób z COVID-19 – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 125 179 przypadków. Zmarło 77 980 osób z COVID-19.

 

TOK FM PREMIUM