Ile nowych zakażeń? "Testów było wykonywanych mniej". Rzecznik ministerstwa ujawnił dane

Jak poinformował Wojciech Andrusiewicz, w ciągu ostatniej ooby stwierdzono poniżej 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

Jak mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia w TVN24, spadek liczby nowych zakażeń ma związek z wczorajszym Świętem Niepodległości. - Wczoraj było święto, więc testów było wykonywanych mniej - powiedział Wojciech Andrusiewicz, informując, że nowych zakażeń mamy poniżej 13 tys.

- Te dane nie oddają rzeczywistości, więc nie powinniśmy się nimi kierować. Rzeczywistość oddają wzrosty liczby zakażeń na poziomie 50 proc tydzień do tygodnia - podkreślił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że mimo rosnącej liczby zakażeń i hospitalizacji z powodu COVID-19, rządzący nie widzą potrzeby wprowadzania obostrzeń.

Szczyt IV fali przed nami

Nowych zakażeń jest coraz więcej, ale to jeszcze nie jest szczyt IV fali epidemii koronawirusa. Jak mówił Andrusiewicz, w szczycie zachorowań "szacujemy, że będziemy oscylować między 25-30 tys." nowych zakażeń dziennie.

Obecnie najwięcej zakażeń odnotowywanych jest (regularnie od kilku tygodni) w województwach: podlaskim, mazowieckim, lubelskim. Jak poinformował rzecznik resortu zdrowia, "sytuacja na pewno zaognia się w takich województwach, jak Małopolska, Wielkopolska, Śląsk czy województwo opolskie".

Przypomnijmy, że wczoraj MZ poinformował o rekordzie zakażeń IV fali: stwierdzono 19 074 nowych przypadków. W związku z COVID-19 zmarło 274 osób.

TOK FM PREMIUM