Ile nowych zakażeń koronawirusem? Wiceminister podał nowe dane

Minionej doby odnotowaliśmy 9512 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - poinformował wiceminster zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz wideo

- Mieliśmy cztery dni wolne od pracy, więc myślę, że ten dzisiejszy wynik poniżej 10 tysięcy na pewno nie odzwierciedla sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju – ocenił w Programie Pierwszym Polskiego Radia Kraska.

Tydzień temu, w poniedziałek 8 listopada, MZ informowało o 7314 zakażeniach. - Jeżeli porównamy ten wynik do ubiegłego poniedziałku, to jest wzrost o 30 procent, czyli mimo tych czterech dni wolnych widzimy, że nowych zakażeń przybywa – podkreślił.

Kraska zauważył, że także w szpitalach przybywa pacjentów zakażonych COVID-19. - Ostatniej doby przybyło 550 nowych osób. W tej chwili w polskich szpitalach przebywa 14 123 osób – to bardzo dużo – podkreślił Kraska.

Apeluję do osób powyżej 50. roku życia, by przyjmować trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Nasza odporność wtedy wzrośnie – powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

TOK FM PREMIUM