Ile nowych zakażeń? Wiceminister Kraska ujawnia dane. Mamy nowy rekord zakażeń

Jak poinformował Waldemar Kraska, ostatniej doby stwierdzono blisko 25 000 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 370 osób z COVID-19.
Zobacz wideo

Waldemar Kraksa przekazał, że mamy dziś 24 882 nowych zakażeń koronawirusa. To rekord IV fali epidemii. Wiceminister zdrowia poinformował też o śmierci 370 osób z COVID-19. - Ta liczba jest bardzo niepokojąca i zła, bo to osoby, które w wielu wypadkach mogłyby żyć, gdyby się zaszczepiły - powiedział Kraska.

Wiceminister podał, że wykonano prawie 100 tys. testów w ciągu ostatniej doby. - To jedna z większych liczb w ciągu ostatnich tygodni. To cieszy, że ludzie chcą się badać, chcą być pewni, czy są zakażeni, czy też nie - ocenił. - Widzimy, że nowych przypadków, ale i osób objawowych przybywa. To ma efekt - pojawiają się kolejne osoby z COVID-19 w polskich szpitalach, w ciągu ostatniej doby przybyło prawie 400 nowych. Hospitalizowane jest 15 713 osób - dodał.

Pytany, dlaczego liczba zgonów jest tak wysoka, Kraska powiedział, że jest to przedmiotem analiz. - Ten temat był poruszany na ostatniej Radzie Medycznej. Wszyscy eksperci - profesorowie, którzy także na co dzień pracują w polskich szpitalach - podkreślają, że pacjenci zgłaszają się zdecydowanie za późno, najczęściej w dziesiątej dobie zakażenia, gdy objawy są dramatyczne - wskazał.

Wiceminister zaznaczył, że wówczas ani leki, ani pomoc tlenowa, ani respirator nie pomagają.

Wczoraj, w środę 17 listopada, Ministerstwo Zdrowia odnotowało 24 239 nowych zakażeń koronawirusem oraz o śmierci 463 osób.

TOK FM PREMIUM