Wiceminister Kraska niechcący zdradził powód braku nowych obostrzeń? "Zrobiliśmy sondaż"

- Zrobiliśmy sondaż, który pokazał, że wyborcy PiS i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom, a największa grupa, która jest przeciwna, to osoby, które najczęściej nie chodzą do wyborów i zwolennicy Konfederacji - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz wideo

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia w piątek w TVP1 po raz kolejny informował, że obecnie nie są planowane nowe restrykcje w związku z pandemią. Podkreślał konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad. Waldemar Kraska odniósł się też do opinii, że rząd nie chce wprowadzać nowych restrykcji, ponieważ takiemu rozwiązaniu przeciwni są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

- My zrobiliśmy sondaż, który pokazał, że i wyborcy PiS i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom, a największa grupa, która jest przeciwna, to są oczywiście osoby, które najczęściej nie chodzą do wyborów i oczywiście zwolennicy Konfederacji - przyznał wiceminister.

Dobowy przyrost zakażeń w ostatnich dniach zbliża się 25 tysięcy. Wysoka jest też liczba zgonów - oscyluje wokół 300-400. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że obostrzenia są konieczne, by zatrzymać czwartą falę epidemii. - Rząd musi przestać bać się antyszczepionkowców. Przestać bać się tych, którzy sieją ideologię antyszczepionkową, ponieważ jest to absolutnie ze szkodą dla pozostałej części społeczeństwa - mówił ostatnio w TOK FM dr Piotr Karniej ekspert Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Na wprowadzenie lockdownu dla osób niezaszczepionych zdecydowało się już wiele europejskich państw. Jako pierwsza - Austria. Zgodnie z decyzją tamtejszych władz, takie osoby mogą wychodzić tam jedynie do pracy, lekarza czy sklepu spożywczego. 

Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, niewprowadzanie dodatkowych restrykcji covidowych w Polsce to "ukłon w stosunku do osób zaszczepionych". Te słowa oburzyły profesora Krzysztofa Tomasiewicza. - Taki sposób myślenia jest nieakceptowalny - ocenił w TOK FM członek Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim. >> Czytaj więcej <<

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM