Niedzielski ujawnia nowe dane. Tak wysokiej liczby zgonów w tej fali jeszcze nie było

Minister zdrowia Adam Niedzielski z samego rana w czwartek przekazał najnowsze koronawirusowe dane. Tak wysokiej liczby zgonów w czwartej fali jeszcze nie było.
Zobacz wideo

Jak przekazał w RMF FM Adam Niedzielski - w czwartek (25 listopada) nowych zachorowań będzie 28 128. Zmarło natomiast 497 osób zakażonych koronawirusem - to największa liczba ofiar w czwartej fali epidemii w Polsce.

- Liczby cały czas rosną w tym sensie, że w stosunku do poprzedniego tygodnia jest to przyrost, aczkolwiek przyrost jest stosunkowo niski, w okolicach 15-procentowej dynamiki - powiedział szef MZ.

Niedzielski przekonywał, że odporność populacyjna jest obecnie zupełnie inna niż była rok temu. - Liczba zakażeń nie przekłada się w tak dużym stopniu jak w poprzednich falach na liczbę hospitalizacji – stwierdził.

Koronawirus. Kiedy szczyt IV fali?

W rozmowie z Robertem Mazurkiem minister zdrowia przekazał, że zbliżamy się do apogeum czwartej fali. Jak dodał, wszystko wskazuje na to, nastąpi ono w przyszłym tygodniu.

Dzień wcześniej szef resortu zdrowia mówił, że jeśli sytuacja epidemiczna po przewidywanym na przyszły tydzień apogeum - nie będzie się polepszać, na początku grudnia zostaną wprowadzone obostrzenia.  Według Niedzielskiego, granica wydolności polskiego systemu ochrony zdrowia, to 40 tys. zachorowań dziennie.

Dzień wcześniej - w środę (24 listopada) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i 460 zgonach. 

TOK FM PREMIUM