Ile niezaszczepionych osób zmarło ostatniej doby w związku z COVID-19? MZ pierwszy raz podało dokładne dane

Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy doprecyzowało dane dotyczące zgonów z powodu z powodu COVID-19. Chodzi po podział na zaszczepionych i niezaszczepionych.
Zobacz wideo

Do tej pory te informacje pojawiały się, ale najczęściej, gdy urząd był o to dopytywany. Dziś po raz pierwszy pojawiło się w oficjalnym komunikacie na Twitterze, tuż po danych dotyczących liczby zakażeń. - Spośród dziś zaraportowanych 526 ofiar śmiertelnych epidemii, 386 stanowią osoby niezaszczepione. Spośród osób zaszczepionych 109 miało choroby współistniejące, a średnia ich wieku to ponad 65 lat - napisał resort zdrowia na Twitterze.

Rekord zgonów w IV fali

We wtorek zanotowano rekord IV fali w kwestii zgonów w związku z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju.

"Weszliśmy w szczyt zgonów i będziemy na nim oscylować do końca tygodnia" - napisał na Twitterze dr inż. Piotr Szymański z grupy MOCOS, czyli międzynarodowego interdyscyplinarnego zespołu naukowców zajmującego się modelowaniem epidemii COVID-19.

DOSTĘP PREMIUM