MSZ apeluje o unikanie podróży w związku z trudną sytuacją pandemiczną

"Sytuacja dotycząca pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna; ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa omikron" - czytamy we wtorkowym komunikacie resortu dyplomacji. Z tego względu MSZ apeluje o unikanie podróży.
Zobacz wideo

"W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu. Z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny" - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

MSZ uczula, że nowe informacje oraz obostrzenia "często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie pobytu za granicą". "Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie" - apeluje resort spraw zagranicznych.

Ministerstwo przypomina jednocześnie, że informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata można znaleźć w sekcji Informacje dla Podróżujących na stronie internetowej MSZ. Te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą. Najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikowane są na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.

Szczegółowe informacje dotyczące państwa, do którego się wybiera się podróżny, można sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP.

Informacje dotyczące kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.

DOSTĘP PREMIUM