Koronawirus. Wiceminister Kraska podał dramatyczne dane dotyczące zgonów

W środę resort zdrowia poinformuje 15 571 nowych zakażeń koronawirusem oraz aż 794 zgonach. - To rekord 4. fali pandemii - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 600 osób, które zmarły ostatniej doby, nie było zaszczepionych.

Jak poinformował wiceminister Kraska w Polsat News, spośród 794 osób zmarłych "600 nie było zaszczepionych". - One mogłyby żyć dalej, gdyby przyjęły szczepionkę. Średnia wieku wśród pozostałych zmarłych jest powyżej 75. roku życia - wyjaśnił. I dodał, że ci chorzy byli obciążeni "wieloma schorzeniami: otyłością, nadciśnieniem, chorobami serca czy nowotworowymi".

Wiceminister zdrowia apelował też o to, żeby się szczepić. Komentując obawy takich osób, że szczepionka przeciwko COVID-19 "szkodzi", powiedział: "Chyba nie ma większej szkody od tej, że jak się nie zaszczepimy, stracimy życie".

Koronawirus w Polsce

Wczoraj - 27 grudnia - resort zdrowia informował o 549 zgonach w związku z COVID-19. Odnotowano też 9 843 nowych zakażeń koronawirusem.

Do tej pory najwięcej zgonów z powodu COVID-19 w czasie czwartej fali odnotowano 22 grudnia. MZ poinformowało wtedy o śmierci 774 osób.

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa najwięcej zgonów w Polsce odnotowano 8 kwietnia 2021 roku. Resort zdrowia poinformował wtedy o śmierci 954 chorych.

Informację o nowych zakażeniach i zgonach wiceminister zdrowia podał w Polsat News.

TOK FM PREMIUM