Wiceminister ujawnia dane o pandemii. Gigantyczny wzrost liczby nowych zakażeń tydzień do tygodnia

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, ujawnił piątkowe dane dotyczące pandemii COVID-19. - Jeśli chodzi o nowe zakażenia, to mamy wzrost o 128 procent tydzień do tygodnia - powiedział.
Zobacz wideo

Kraska był gościem porannej rozmowy w radiu Plus. - Mamy 36 665 osób, które zakaziły się koronawirusem - powiedział wiceminister zdrowia. W ubiegłym tygodniu w piątek nowych przypadków było 16 047. - Jest tu dość duży skok, o 128 procent. Obserwujemy, że następnie dni też będą z bardzo wysoki wynikami. To nas niepokoi - powiedział Kraska.

Wiceminister wskazał, że to będzie przekładało się zapewne na liczbę osób, które będą potrzebowały leczenia w szpitalach. Choć na razie "obserwujemy spadek zajętości łóżek". - Niestety, w następne dni ten trend może się odwrócić - ocenił polityk. 

Kraska poinformował, że minionej doby zanotowano 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu. - Jakby to przeliczyć, proporcjonalnie, to pewnie 30 procent przypadków w kraju to omikron. Bardzo szybko ten wariant się namnaża. Myślimy, że w ciągu kilkunastu dni on wyprze deltę - dodał Waldemar Kraska. 

TOK FM PREMIUM