Romans sztuki użytkowej ze światem mody. Maciej Zień w parze z marką Milagro [sponsorowane]

Tajemnicą nie jest, że w świecie mody spotkamy wielu projektantów - artystów, których kreacje przypominają często dzieła sztuki. Miarą prawdziwego projektanta jest umiejętność stworzenia kreacji nie tylko pięknej, ponadczasowej, wzbudzającej ogólny zachwyt, ale i praktycznej. Jak się okazuje, projektanci przenoszą pasję i artyzm w świat designu, tworząc przedmioty codziennego użytku, które śmiało można określić jako sztukę użytkową.

Coraz większa rzesza świadomych użytkowników przykłada ogromną wagę do wystroju wnętrz. Dla estetów ceniących jakość, nie ma miejsca na przypadkowość czy półśrodki. Wszystkie elementy wystroju mieszkania czy domu, muszą współgrać ze sobą, tworząc wzbudzającą zachwyt kompozycję. W świecie łatwej dostępności większości produktów, w tym mebli czy gadżetów, na prowadzenie wychodzą rzeczy jakościowe o unikalnym wzornictwie. Cenimy sobie nie tylko wysokiej jakości materiały, z jakich wykonane są używane przez nas przedmioty, ale też aspekty wizualne.

Magia detalu

Każda kobieta wie, że idealnym wykończeniem makijażu jest szminka. Odpowiedni dobór koloru i faktury, potrafi podkreślić urodę każdej pani, odciągając tym samym uwagę od chociażby zmęczonych oczu. Podobnie ma się sytuacja wystroju naszego domu. Często mniejsze elementy, takie jak lampa, wazon czy obraz, potrafią podkreślić nietuzinkowy charakter wnętrza oraz wprowadzić oczekiwany przez nas klimat. Dlatego nie obawiajmy się postawić na oryginalne, przykuwające uwagę elementy wystroju. Świetnym pomysłem na ożywienie pomieszczenia oraz nadanie mu klasy i charakteru, jest dobór stylowej lampy, która może stać się nie tylko źródłem światła, ale i ciekawą dekoracją naszego domu. Gdzie znaleźć lampę, która będzie naszym prywatnym dziełem sztuki? Na szczęście nie musimy szukać daleko, ponieważ polscy producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, wprowadzając kolekcje zachwycających lamp.

Milagro by Maciej Zień - materiały sponsorowaneMilagro by Maciej Zień - materiały sponsorowane materiały klienta

Z zamiłowania do wzornictwa

Polską firmą pretendującą do miana ambasadora designu jest z właściciel marki MiLAGRO. Wszystko za sprawą bardzo owocnej współpracy ze znanym wszystkim amatorom mody - Maciejem Zieniem. Ten projektant gwiazd ma na koncie setki kreacji, pokazy mody a także prestiżowe nagrody. Nic więc dziwnego, że pomysł współpracy marki wnętrzarskiej z tak zdolnym i kreatywnym projektantem zaowocował kolekcją lamp - dzieł sztuki. Początki współpracy wspomina sam prezes Eko-Light, Tomasz Litwin - Zaczynaliśmy jako niewielka, rodzinna firma. Naszym marzeniem było, aby dorównać włoskim designerom. Okazja do zweryfikowania tych ambicji nadarzyła się na targach w Mediolanie. Nieoczekiwanie nasze lampy zauważył odwiedzający targi Maciej Zień.

Wzornictwo i jakość produktów na tyle zachwyciło słynnego projektanta, że zgodził się stworzyć dla firmy swoją pierwszą kolekcję lamp Milagro by Maciej Zień. Artysta przyznaje, że projektowanie oświetlenia było dla niego całkiem nowym wyzwaniem - Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do tej współpracy bo zawsze marzyłem, żeby stworzyć swoją lampę. Myślę, że ta kolekcja jest dowodem, że do tematu oświetlenia można podejść w sposób nietuzinkowy.

Milagro by Maciej Zień - materiały sponsorowaneMilagro by Maciej Zień - materiały sponsorowane materiały klienta

Nietuzinkowe inspiracje

W każdej z dziesięciu linii, wchodzących w skład kolekcji Milagro by Maciej Zień, projektant zostawił jakąś cząstkę swoich zainteresowań i inspiracji. Od nowojorskiego stylu Art déco przez nowoczesność i szlachetne materiały, takie jak marmur Carrara. To właśnie ten kamień, tworzy najbardziej niezwykłą lampę w kolekcji - Cassiopeię. - Jest to lampa zainspirowana toaletką, która często towarzyszy mi podczas pokazów, czy też spektaklów teatralnych. Jestem z niej najbardziej dumny i mam nadzieję, że stanie się kultowym produktem z tej kolekcji - zdradza Maciej Zień.

Cassiopeia to niekwestionowana królowa kolekcji Milagro by Maciej Zień. Inspiracji do powstania tej linii należy szukać w starożytnych mitach. Kasjopeja była władczynią Etiopii, która według legendy do dziś zasiada na tronie pomiędzy gwiazdami. To od jej imienia pochodzi nazwa konstelacji rozświetlającej północne niebo.

Drugim motywem widocznym w linii lamp jest nawiązanie do teatralnej garderoby. Jej nieodłącznym elementem są toaletki ozdobione lustrami oświetlonymi w charakterystyczny i jednocześnie wyjątkowy sposób. Z tego niecodziennego połączenia powstały lampy, które zachwycają nowoczesnym, ekskluzywnym designem, miękkimi liniami i szlachetnymi materiałami.

Milagro by Maciej Zień - materiały sponsorowaneMilagro by Maciej Zień - materiały sponsorowane materiały klienta

Esencję kolekcji Cassiopeia Milagro by Maciej Zień stanowią duże, stojące lampy, o ponad metrowej średnicy, dostępne jedynie w limitowanej edycji. Każda będzie posiadała certyfikat autentyczności z odręcznym podpisem Macieja Zienia, na którym znajduje się numer i łączna liczba wyprodukowanych sztuk. Będzie ich tyle, ile widocznych ciał niebieskich w konstelacji - tak jak niemal sto gwiazd rozświetla niebo, tak sto białych i czarnych lamp z linii Cassiopeia oświetli swoim blaskiem wnętrza.

Linia Cassiopeia z pewnością zachwyci osoby, które szukają unikatowych lamp do wystroju swoich domów czy mieszkań. Które chcą, aby oświetlenie było czymś więcej niż tylko praktycznym elementem i cenią sobie połączenie elegancji, wyjątkowej dbałości o detale i najwyższej jakości materiałów.

W świecie metamorfoz

Kolekcja lamp Milagro by Maciej Zień to szansa nie tylko na metamorfozę pomieszczenia. Marka Milagro ogłosiła konkurs, skierowany do klientów, w którym do wygrania jest metamorfoza własnego wizerunku pod okiem Macieja Zienia. Specjalnie dla laureata konkursu Maciej Zień wybierze sukienkę ze swojej kolekcji lub garnitur od włoskiej marki Occhiello, której współwłaścicielką jest Omenaa Mensah. O piękną fryzurę zadba stylista gwiazd Maciej Maniewski, a metamorfozę zwieńczy makijaż od najlepszych wizażystów we wnętrzach luksusowego apartamentu w centrum Warszawy. Łączna wartość pierwszej nagrody to aż 12 000 zł. Jury wybierze także cztery osoby, które otrzymają lampy z kolekcji Milagro.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wysłać paragon potwierdzający zakup lampy na adres konkurs@eko-light.com . Natomiast pod postem konkursowym na stronie https://www.facebook.com/milagrolighting/ należy umieścić zdjęcie, które pokazuje jak lampa zmieniła wnętrze Waszego domu lub mieszkania. Organizator pozyskuje zgłoszenia od 23 września do 23 grudnia 2019 r.

Polski świat designu zaskakuje i zachwyca. Tempo w jakim rozwijają się nasze rodzime firmy jest na tyle dynamiczne, że pozostaje nam tylko wyczekiwać sukcesów na arenie międzynarodowej. Pamiętajmy, że sukces polskich firm, to sukces całego kraju.

Milagro by Maciej Zień - materiały sponsorowaneMilagro by Maciej Zień - materiały sponsorowane materiały klienta

DOSTĘP PREMIUM