Lider Nieruchomości Otodom 2020. Musiał Group śląskim Liderem Nieruchomości [materiał partnera]

Najpopularniejszy serwis z nieruchomościami, Otodom, po raz kolejny zorganizował konkurs Lider Nieruchomości. Statuetki odebrali Pośrednik Roku (Katarzyna Czerwiak), najlepsze biuro ogólnopolskie (Tekton Property) oraz najlepsze biuro nieruchomości z każdego regionu. Liderem w województwie śląskim zostało biuro Musiał Group z Dąbrowy Górniczej.

Firma działa od 2005 roku i swoją działalność skupia na nieruchomościach mieszkaniowych na rynku pierwotnym i wtórnym. Według laureatów, agenci dają klientom przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, co wpływa zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy.

Za sukcesem najlepszego biura z województwa śląskiego stoi zgrany team i kompleksowa obsługa. Do każdego projektu podchodzą z największym zaangażowaniem i w sposób profesjonalny odpowiadają na potrzeby klientów.

– Nagroda Lider Nieruchomości Otodom to dla nas bardzo ważne wyróżnienie i przede wszystkim docenienie codziennej ciężkiej pracy. Dobry pośrednik to osoba zaangażowana, z nieszablonowym podejściem i umiejętnością rozwiązywania problemów. Cieszy nas to, że właśnie takie osoby są w naszym teamie, co zostało również zauważone podczas konkursu – mówi Radosław Musiał, właściciel biura Musiał Group.

Na podium za Musiał Group znalazły się biura Metrohouse z Chorzowa (drugie miejsce) oraz Sverum z Częstochowy (trzecie miejsce).

Wybór laureatów został dokonany we współpracy z agencją badawczą IQS na podstawie obiektywnego konkursu. – Badanie zostało przeprowadzone w kilku etapach. Etap pierwszy obejmował analizę pozyskanych od biur danych dotyczących między innymi liczby pracowników, liczby ofert oraz liczby transakcji. Etap drugi to ocena ofert zamieszczanych w serwisie Otodom pod kątem jakości zdjęć oraz kompleksowości informacji w ofercie. Do trzeciego etapu przechodziły tylko najlepsze biura z danego województwa. Ta część została zrealizowany w oparciu o metodologię Mystery Shopper, czyli Tajemniczego Klienta. Polegała na weryfikacji jakości obsługi przez pracowników biur. Każde zgłaszające się biuro miało takie same szanse, niezależnie od wielkości, liczby transakcji czy lokalizacji, a to dzięki zastosowaniu przeliczników i algorytmów, które niwelowały efekt skali, uwypuklając aspekt jakości i efektywności – wyjaśnia Marta Rybicka, Business Unit Director z firmy badawczej IQS.

Organizator konkursu, Otodom, od wielu lat stawia na profesjonalizację zawodu pośrednika oraz dba o rozwój umiejętności przedstawicieli branży poprzez organizację Akademii Rozwoju Agenta, wydawanie kwartalnika Agent Nieruchomości, a także intensywne działania edukacyjne na blogu i w mediach społecznościowych. Statuetki zostały wręczone podczas transmitowanej online gali, którą poprowadzili General Manager Otodom Monika Rudnicka i Olivier Janiak.

DOSTĘP PREMIUM