Lider Nieruchomości Otodom 2020. Limeno Nieruchomości najlepszym biurem na Warmii i Mazurach [materiał partnera]

Najpopularniejszy serwis z nieruchomościami, Otodom, po raz kolejny zorganizował konkurs Lider Nieruchomości. Statuetki odebrali Pośrednik Roku (Katarzyna Czerwiak), najlepsze biuro ogólnopolskie (Tekton Property) oraz najlepsze biuro nieruchomości z każdego regionu. Zwycięzcą w województwie warmińsko-mazurskim zostało biuro Limeno Nieruchomości z Olsztyna.

Firma działa od niespełna dwóch lat, ale tworzą ją ludzie z ponad 10-letnim doświadczeniem. Biuro specjalizuje się w rynku pierwotnym i jest na bieżąco ze wszystkimi nowymi inwestycjami w Olsztynie. Dla klienta ogromną wygodą i oszczędnością czasu będzie to, że w jednym miejscu może zapoznać się z wieloma dostępnymi opcjami. Biuro z Olsztyna zajmuje się także rynkiem wtórnym. Klienci kupując nowe lokum, często sprzedają swoje poprzednie wraz z Limeno.

Za podstawę swojego sukcesu uważają doświadczenie zespołu, który nie wyobraża sobie pracy w innej branży. Konsekwencja, ciągłe poszukiwanie najlepszych rozwiązań i niekonwencjonalne podejście do pośrednictwa zaowocowały długofalową współpracą biura z deweloperami oraz klientami na rynku wtórnym. Dzięki temu może zaproponować korzystną ofertę lub usługę.

– Dobry pośrednik to taki, który przede wszystkim jest otwarty na klientów i ich potrzeby, dodatkowo wykazuje się świetną znajomością prawa i na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje – zarówno pod względem wiedzy jak i cech interpersonalnych. Nie może mu również zabraknąć cierpliwości i wyrozumiałości. Cieszymy się, że właśnie takie osoby mamy w naszych szeregach. To właśnie oni otrzymali nagrodę Lidera Nieruchomości Otodom. Brawa i gratulacje dla całego zespołu – mówi Mariusz Pugowski z Limeno Nieruchomości.

Na podium za Limeno Nieruchomości znalazły się biura Nieruchomości Expert z Ostródy (drugie miejsce) oraz InHome Nieruchomości (trzecie miejsce) z Olsztyna.

Wybór laureatów został dokonany we współpracy z agencją badawczą IQS na podstawie obiektywnego konkursu. – Badanie zostało przeprowadzone w kilku etapach. Etap pierwszy obejmował analizę pozyskanych od biur danych dotyczących między innymi liczby pracowników, liczby ofert oraz liczby transakcji. Etap drugi to ocena ofert zamieszczanych w serwisie Otodom pod kątem jakości zdjęć oraz kompleksowości informacji w ofercie. Do trzeciego etapu przechodziły tylko najlepsze biura z danego województwa. Ta część została zrealizowany w oparciu o metodologię Mystery Shopper, czyli Tajemniczego Klienta. Polegała na weryfikacji jakości obsługi przez pracowników biur. Każde zgłaszające się biuro miało takie same szanse, niezależnie od wielkości, liczby transakcji czy lokalizacji, a to dzięki zastosowaniu przeliczników i algorytmów, które niwelowały efekt skali, uwypuklając aspekt jakości i efektywności – wyjaśnia Marta Rybicka, Business Unit Director z firmy badawczej IQS.

Organizator konkursu, Otodom, od wielu lat stawia na profesjonalizację zawodu pośrednika oraz dba o rozwój umiejętności przedstawicieli branży poprzez organizację Akademii Rozwoju Agenta, wydawanie kwartalnika Agent Nieruchomości, a także intensywne działania edukacyjne na blogu i w mediach społecznościowych. Statuetki zostały wręczone podczas transmitowanej online gali, którą poprowadzili General Manager Otodom Monika Rudnicka i Olivier Janiak.

DOSTĘP PREMIUM