Lider Nieruchomości Otodom 2020. Elite Nieruchomości najlepszym biurem na Pomorzu Zachodnim [materiał partnera]

Najpopularniejszy serwis z nieruchomościami, Otodom, po raz kolejny zorganizował konkurs Lider Nieruchomości. Statuetki odebrali Pośrednik Roku (Katarzyna Czerwiak), najlepsze biuro ogólnopolskie (Tekton Property) oraz najlepsze biuro nieruchomości z każdego regionu. Zwycięzcą w województwie zachodniopomorskim zostało biuro Elite Nieruchomości ze Szczecina.

Firma powstała pod koniec 2010, jednak pracują w niej osoby, które z branżą nieruchomości są związane dłużej. Biuro zajmuje się głównie mieszkaniami, domami oraz gruntami. W ich zakresie działalności leży także zakup bądź sprzedaż nieruchomości komercyjnych w Szczecinie i okolicach do 120km wraz z pasem nadmorskim.

Według zwycięzców pośrednik nieruchomości to gwarancja bezpieczeństwa transakcji oraz ogromne zaplecze marketingowe, które znacznie przyspiesza sprzedaż nieruchomości. Dobry agent musi być pewny siebie, doskonale rozumieć potrzeby klienta, posiadać wiedzę prawną i dobrze reprezentować firmę oraz swoją własną markę.

– Nasz sukces to przede wszystkim ciężka praca, dyspozycyjność oraz fakt, że mocno stawiamy na marketing. Nie bez znaczenia pozostają pozytywnie opinie naszych klientów. Podejmując współpracę z Elite mają oni pewność, że transakcja będzie bezpieczna, a nieruchomość sprzedana. Cieszymy się, że te wszystkie starania zostały zauważone i nagrodzone mianem Lidera Nieruchomości 2020 – mówi Krzysztof Makowski z Elite Nieruchomości.

Na podium za Elite Nieruchomości znalazły się biura Galeria Nieruchomości z Koszalina (drugie miejsce) oraz RENT-nieruchomości Romanowicz ze Szczecina (trzecie miejsce).

Wybór laureatów został dokonany we współpracy z agencją badawczą IQS na podstawie obiektywnego konkursu. – Badanie zostało przeprowadzone w kilku etapach. Etap pierwszy obejmował analizę pozyskanych od biur danych dotyczących między innymi liczby pracowników, liczby ofert oraz liczby transakcji. Etap drugi to ocena ofert zamieszczanych w serwisie Otodom pod kątem jakości zdjęć oraz kompleksowości informacji w ofercie. Do trzeciego etapu przechodziły tylko najlepsze biura z danego województwa. Ta część została zrealizowany w oparciu o metodologię Mystery Shopper, czyli Tajemniczego Klienta. Polegała na weryfikacji jakości obsługi przez pracowników biur. Każde zgłaszające się biuro miało takie same szanse, niezależnie od wielkości, liczby transakcji czy lokalizacji, a to dzięki zastosowaniu przeliczników i algorytmów, które niwelowały efekt skali, uwypuklając aspekt jakości i efektywności – wyjaśnia Marta Rybicka, Business Unit Director z firmy badawczej IQS.

Organizator konkursu, Otodom, od wielu lat stawia na profesjonalizację zawodu pośrednika oraz dba o rozwój umiejętności przedstawicieli branży poprzez organizację Akademii Rozwoju Agenta, wydawanie kwartalnika Agent Nieruchomości, a także intensywne działania edukacyjne na blogu i w mediach społecznościowych. Statuetki zostały wręczone podczas transmitowanej online gali, którą poprowadzili General Manager Otodom Monika Rudnicka i Olivier Janiak.

DOSTĘP PREMIUM