Lublin. Urząd szykuje zmiany w obsłudze mieszkańców. Opłatomaty zamiast tradycyjnych kas

W sześciu punktach obsługi mieszkańców w Lublinie staną nowe urządzenia do szybkiej płatności należności np. za prawo jazdy czy rejestrację auta. Tradycyjne punkty kasowe - obok opłatomatów - pozostaną tylko w nielicznych miejscach.
Zobacz wideo

Opłatomaty to w Lublinie nowość. Za ich pomocą można będzie - od stycznia - dokonać płatności kartą, ale też gotówką, przy czym płatność gotówką możliwa będzie w czterech opłatomatach zlokalizowanych w miejscach, gdzie nie będzie punktów kasowych. - Opłatomaty umożliwią mieszkańcom wygodne dokonanie całego zakresu opłat, między innymi z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej - mówi sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki.

Nowe urządzenia znajdziemy w tzw. BOM-ach, czyli Biurach Obsługi Mieszkańców przy ulicach: Filaretów 44, Kleeberga 12a, Szaserów 13-15 i Wolskiej 11, a także w Urzędzie Miasta przy Wieniawskiej i Czechowskiej. W tych dwóch ostatnich - obok opłatomtów - pozostaną również tradycyjne punkty kasowe. 

Jak zapewniają miejscy urzędnicy, obsługa opłatomatu jest prosta. Na ekranie - krok po kroku - pojawiają się wskazówki, co zrobić, by dokonać konkretnej wpłaty. Co ważne, korzystanie z opłatomatów nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami.

Opłatomaty w Lublinie. Od kiedy będą działać?

Montaż i testy urządzeń w Lublinie odbędą się w dniach 3 - 4 stycznia, natomiast system na dobre ma zacząć działać od 5 stycznia.

Lublin ma sześć Biur Obsługi Mieszkańców. Można w nich m.in. złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego czy prawa jazdy, wnieść dokumentację o przyznanie dodatku mieszkaniowego czy energetycznego. Można tu również załatwić sprawy meldunkowe czy złożyć wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora.

DOSTĘP PREMIUM