Kraków. Mieszkańcy rzucili się na wraki porzuconych aut

Porzucone na ulicach Krakowa wraki aut cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas ogłoszonej przez miasto licytacji, na 40 samochodów, które były w ofercie, zgłosiło się aż kilkuset chętnych, którzy chcieli je kupić. - Niektóre auta cieszyły się tak dużym powodzeniem, że kwota wywoławcza przebita została nawet kilka razy - powiedział reporterce TOK FM, Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
Zobacz wideo

Samochody na ulicach Krakowa porzucane są regularnie, najczęściej zajmują miejsca parkingowe, których i tak ciągle brakuje. Miasto musi ponosić koszty ich składowania na specjalnym parkingu, do czasu licytacji. - Taka aukcja, z uwagi na pandemię nie była organizowana przez dwa lata, więc tych samochodów troszkę się uzbierało - tłumaczył Michał Pyclik z krakowskiego ZDM-u.

Na licytację trafiają tylko te samochody, których wartość przekracza tysiąc złotych. Często jednak mieszkańcy są w stanie zapłacić za nie znacznie więcej.

- Niektóre oferty cieszyły się tak dużym powodzeniem, że kwota wywoławcza przebita została nawet kilka razy. Najwyższa oferta, jaką uzyskaliśmy w tym przetargu, to na Mercedesa klasy S, gdzie cena wywoławcza wynosiła 17 850 zł., a najwyższa oferta 30 600 złotych - mówił Pyclik.

DOSTĘP PREMIUM