Utrudnienia w Bydgoszczy. Tramwaje nie dojadą do Myślęcinka, kiedy są tam największe tłumy

Spore utrudnienia czekają - w ten i kolejny weekend - pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Z powodu remontu rozjazdów na pętli tramwajowej w Lesie Gdańskim zawieszone zostaną dwie popularne linie tramwajowe.
Zobacz wideo

Z tramwajów dojeżdżających na pętlę w Lesie Gdańskim korzystają przede wszystkim mieszkańcy Bydgoszczy, którzy chcą pobiegać, pospacerować czy pojeździć na rolkach w pobliskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. W weekendy, szczególnie podczas ładnej pogody, miejsce jest oblegane przez amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu.

W najbliższe wolne dni dojazd do Myślęcinka będzie jednak utrudniony. - Od piątku 13 maja, od godziny 19 do poniedziałku, do godziny 3 w nocy, a także analogicznie od 20 maja do 23 maja, linie tramwajowe numer 1 i 10 zostaną zawieszone, natomiast linia numer 2 będzie skierowana do pętli Bielawy - wyjaśnia rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Tomasz Okoński. Zmiany spowodowane są koniecznością wymiany rozjazdów na pętli w Lesie Gdańskim.

Do Myślęcinka autobusem zastępczym

Na czas prowadzonych prac drogowcy co prawda wprowadzą komunikację zastępczą, ale będzie to tylko jeden autobus ZA T2. Będzie odjeżdżał z ronda Jagiellonów. - W godzinach 8-18 będzie kursować co około 15 minut. W pozostałych co około pół godziny - informuje Okoński.

Pasażerowie, którzy będą musieli przesiadać się z tramwajów nr 2 i 5 do komunikacji zastępczej, mogą jechać na tym samym, jednorazowym bilecie. Dodatkowo, na czas funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej, linie nr 52, 93 i 94 - jadące w kierunku pętli Dworzec Leśne - będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym "Las Gdański" przed rondem, a nie - jak dotychczas - za rondem.

Autobusem na Europejską Noc Muzeów 

Zawieszenie w najbliższych weekend linii tramwajowych nr 1 i 10 może też być uciążliwe dla bydgoszczan, którzy chcą wybrać się w sobotę na zwiedzanie wystaw w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcy Wilczaka czy Fordonu, przez które jeżdżą tramwaje nr 1 i 10, powinni zaplanować sobie inną trasę dojazdu do centrum miasta.

Zarząd Dróg Miejskich wydłuży za to godziny kursów autobusów i tramwajów aż do 1 w nocy. Dotyczy to linii: 2, 3, 6, 9, 52, 54, 56, 58, 61, 65, 69, 71, ZA T2. - Prosimy o dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy na naszej stronie internetowej - apeluje Tomasz Okoński.

Ponadto na linii nr 40 uruchomione zostaną dodatkowe godziny odjazdów - przyjazd do Ostromecka na godzinę 20, odwóz z Ostromecka o godzinie 22. Poza tym linia nr 68 będzie miała wydłużone odjazdy z pętli Dworzec Leśne do Parku Przemysłowego/Exploseum. Linie nocne nr 31N, 33N, 34N, 35N, 36N będą obsługiwać autobusy przegubowe.

DOSTĘP PREMIUM