Łódzkie. Będą utrudnienia na autostradzie A2. Rusza kolejny etap prac

Roboty drogowe rozpoczną się we wtorek (17 maja). Tym razem prace będą miały miejsce na odcinku obejmującym skrzyżowane autostrady A2 z drogą krajową nr 14 w Strykowie. Zmieni się organizacja ruchu.

Autostrada A2, czyli północna obwodnica Łodzi, jest w remoncie od ubiegłego roku. Prace prowadzone są na 20-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Emilia i Stryków. Ponad miesiąc temu zakończył się etap remontu przy węźle Emilia. Następnie ograniczono ruch na węźle Zgierz, gdzie prace właśnie dobiegły końca. Nie było opóźnień. Zgodnie z planem roboty w tym miejscu miały się zakończyć w połowie maja.

We wtorek (17 maja) rusza remont nawierzchni, który obejmie 5-kilometrowy odcinek na węźle w Strykowie. To tam m.in. krzyżują się A2 z drogą krajową 14.

- Oznacza to, że na węźle, na czas prowadzonych robót, nie będzie możliwości wyjazdu od strony Łodzi do Warszawy i nie zjedziemy na węźle z autostrady, poruszając się od Poznania w kierunku Łodzi - poinformował Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont na A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na remont tego odcinka autostrady A2, ponieważ droga w tym fragmencie była już mocno wyeksploatowana. - Dał się we znaki upływ czasu - mówi rzecznik GDDKiA w Łodzi. Remont przeprowadzi firma Strabag. Zgodnie z zawartą umową, wymienione mają zostać wyeksploatowane warstwy konstrukcyjne.

- Na jezdni południowej, w kierunku Warszawy, warstwa ścieralna i wiążąca, przy czym dodatkowo będzie tu zastosowana siatka wzmacniająca. Na jezdni północnej [w kierunku Poznania - red.] wymianie będzie podlegała tylko warstwa ścieralna - informuje rzecznik.

Prace trwają od sierpnia 2021 r. Mają potrwać rok, co oznacza, że droga powinna być gotowa do użytku po wakacjach. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 50,7 mln złotych.

DOSTĘP PREMIUM