Gdańsk będzie miał dwa nowe baseny. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt

Budowę dwóch nowych basenów zapowiadają władze Gdańska. Właśnie ogłoszone zostały przetargi na opracowanie projektów miejskich pływalni na Ujeścisku-Łostowicach i w Brzeźnie. Projekty mają uwzględnić budowę 25-metrowych basenów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną.
Zobacz wideo

Kiedy pływalnie miałyby powstać? - Na razie jesteśmy w fazie projektowania, ale bez tego budowa byłaby niemożliwa - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice ma znaleźć się w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli Ujeścisko. Miałby być jednym z elementów planowanego tu kompleksu sportowego. - Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami - informuje Izabela Kozicka-Prus z Urzędu Miasta w Gdańsku. W ramach projektu ma powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów, z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał dwie kondygnacje.

Druga pływalnia miałaby powstać w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego w Gdańsku Brzeźnie. Tu także projekt ma uwzględnić budowę 25-metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną, a także z zapleczem sanitarnym.

- Od lat konsekwentnie inwestujemy w obiekty sportowe i rekreacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Podejmujemy pierwsze kroki do realizacji dwóch basenów - podaje prezydent Dulkiewicz.

Prace projektowe nowych pływalni mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie maja.

Oprócz dwóch planowanych pływalni - w przyszłym roku ma zostać oddany do użytku wyremontowany basen w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny. Pływalnia miała być gotowa już w tym roku, ale przez problemy wykonawcy prace zostały wstrzymane. Miasto zerwało umowę i będzie szukać nowej firmy. - Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie prac na basenie. W połowie przyszłego roku pływalnia zostanie otwarta - mówi nam Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

DOSTĘP PREMIUM