Haft, krawat i spinka. Prowadzący gdańskie autobusy i tramwaje będą pracować w nowych strojach

Kierowcy i motorniczy gdańskiej komunikacji miejskiej będą prowadzić autobusy i tramwaje w jednolitych służbowych strojach. Mają one sprawić, że pracownicy będą łatwiej rozpoznawalni i bardziej bezpieczni.
Zobacz wideo

Do tej pory za sterami autobusów i tramwajów siedziały osoby ubranie w niebieskie lub białe koszule, teraz wyboru nie będzie. - Nowe elementy stroju służbowego to: błękitne koszule z haftem: "Gdańskie Autobusy i Tramwaje", dla panów - granatowe krawaty oraz spinki do krawatów, a dla pań - granatowe apaszki wraz z klamrami do apaszek - wylicza rzeczniczka spółki GAiT Anna Dobrowolska.

Osoba na służbie bezpieczniejsza

Władze jednostki tłumaczą, że zależało im na identyfikacji wizualnej prowadzących pojazdy, dlatego ujednoliceniu i ozdobieniu nazwą spółki uległy najbardziej widoczne elementy garderoby. - Koszula z haftem, krawat i apaszka to elementy najbardziej wyeksponowane i widoczne dla korzystających z komunikacji miejskiej - mówi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Zmiana ma być ważna nie tylko z punktu widzenia pasażera, ale także samych prowadzących pojazdy. - Identyfikacja wizualna kierowcy czy motorniczego przywodzi skojarzenie osoby będącej na służbie, co przekłada się na większy respekt do prowadzących i ich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nowy ujednolicony wizerunek prowadzących pojazdy GAiT spotka się z pozytywnym odbiorem naszych pasażerów - dodaje prezes.

Poznasz kierowcę po krawacie

Na każdego kierowcę przypadnie pięć sztuk odzieży. Ich pierwsze reakcje są pozytywne, bo zmiany wprowadzone w porozumieniu ze związkami zawodowymi. - Prowadzone były przymiarki, a kierowcy uczestniczyli w tym procesie - uśmiecha się Dobrowolska. - Podkreślają, że nie zmienia się nic w sposób drastyczny, bo do tej pory również musieli się do pracy ubierać elegancko. Cieszą się też, że pracodawca zapewnia im ubrania - dodaje.

Ciekawym dodatkiem do nowych strojów są spinki do krawatów. - Panowie motorniczowie będą mieli do krawatów przypięte spinki w kształcie tramwaju, a panowie kierowcy w formie autobusu - zapowiada rzeczniczka. Służbowe stroje już trafiają do kierowców i motorniczych. W najbliższych dniach będzie je można zobaczyć w gdańskiej komunikacji miejskiej.

DOSTĘP PREMIUM