Świdnica. Przez całą dobę będą jechać, biec i wiosłować. Uda się pobić rekord Polski?

Po pandemicznej przerwie świdniczanie znów wsiądą na rowery stacjonarne, staną na bieżni mechanicznej i powiosłują na ergometrze wioślarskim. Podejmą próbę pobicia swojego rekordu sprzed dwóch lat. Kilometry zamienią na złotówki, które zasilą konto fundacji wspierającej niepełnosprawne dzieci.
Zobacz wideo

Podczas ostatniej takiej akcji - w 2019 roku - rowerzyści wykręcili ponad 890 km, biegacze wybiegali 315 km, a na ergometrze wywiosłowali niespełna 312 km, ustanawiając tym samym rekord Polski. W tym roku planują go pobić. Im więcej kilometrów, tym lepiej, bo jednym z celów akcji jest wsparcie fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z którą od lat współpracują świdniccy sportowcy.

- Każdy przebyty przez uczestników kilometr zostanie przemnożony przez złotówkę, a uzbierana w ten sposób kwota trafi na konto fundacji - mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miasta Świdnicy. - Poprzez tę akcję chcemy też zachęcić mieszkańców miasta do aktywnego, rodzinnego spędzania czasu - dodaje.

Nowością w tym roku jest klasyfikacja drużynowa. - Każdy może stworzyć swój zespół - maksymalnie czteroosobowy - i rywalizować z innymi na wszystkich urządzeniach - wyjaśnia rzeczniczka. Oczywiście można startować również indywidualnie. Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie sport.swidnica.pl. Impreza rozpocznie się w sobotę (21 maja) w Galerii Świdnickiej. Start o godz. 9, a koniec 24 godziny później. - W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta. Zapraszamy do wspólnej zabawy, udział jest bezpłatny - zachęca Magdalena Dzwonkowska.

DOSTĘP PREMIUM