Ceny paliw. Analitycy e-petrol.pl: Diesel nie przestaje tanieć na stacjach paliw

Pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach - poinformowali w środę analitycy e-eptrol.pl. Dodali, że olej napędowy potaniał o 5 gr i w środę jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie są ceny Pb95.
Zobacz wideo

Analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach i ostatnich dniach jego średnia ogólnopolska cena po raz kolejny "zauważalnie spadła".

Ceny paliw. Olej napędowy potaniał

"Olej napędowy potaniał o 5 gr i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95. Za jej litr tankujący płacą średnio 6,49 zł. Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, oferowanego na stacjach po 2,97 zł/l - wynika z najnowszego monitoringu cenowego e-petrol.pl.

Ceny paliw. Benzyna najtańsza na Opolszczyźnie

Analitycy cen paliw wskazali, że aktualnie benzyna 95-oktanowa z ceną 6,35 jest najtańsza na Opolszczyźnie. "W tej części Polski oraz w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim najmniej płaci się za zakup diesla - 6,03 zł/l" - dodali. Również na Górnym Śląsku e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny autogazu, który kosztuje tam 2,85 zł/l.

"Najdrożej jest zaś na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Mazowszu. W Polsce południowej najwięcej kosztuje Pb95 i LPG - 6,54 i 3,10 zł/l. Ta sama średnia cena benzyny obowiązuje również na Kujawach i Pomorzu. W Polsce centralnej z ceną 6,13 zł/l najdroższy jest olej napędowy" - poinformowali eksperci e-petrol.pl.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM