Nowy sondaż. PiS nadal liderem, ale z tyłu się dzieje. Dla nich nie ma miejsca w Sejmie

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press. W Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie.
Zobacz wideo

Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 35 procent badanych. To o 2 punkty procentowe więcej niż w naszym poprzednim sondażu w czerwcu. Koalicję Obywatelską popiera 26 procent ankietowanych. Ugrupowanie Donalda Tuska zaliczyło poważny spadek względem poprzedniego badania, bo aż o 5 punktów procentowych.

Trzecie miejsce w naszym sondażu zajęła Konfederacja z poparciem 8 procent. Przed wakacjami na tę partię chciało głosować 12 procent respondentów. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Nowa Lewica, którą wskazało 8 procent badanych (taki sam wynik jak w czerwcu).

Do parlamentu nie weszłaby za to Trzecia Droga. Koalicję Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL-u wskazało tylko 6 procent badanych. A próg wyborczy koalicji wynosi 8 procent. Do Sejmu nie weszliby też Bezpartyjni Samorządowcy - z poparciem na poziomie 1 proc. Także 1 proc. badanych wskazało odpowiedź "inna". A 14 procent ankietowanych jeszcze nie wie, kogo poprze. * 

Sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.pressSondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press tokfm.pl

Sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press. Co z frekwencją?

Zapytaliśmy też Polaków, czy wybierają się na głosowanie 15 października. Chęć udziału w wyborach wyraziło 68 procent ankietowanych. 25 procent respondentów nie weźmie udziału w głosowaniu. Odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć" wskazało 8 procent ankietowanych. 

Z czerwcowego badania wynikało, że frekwencja w wyborach mogłaby wynieść 68 procent. Na głosowanie nie wybierało się 29 proc. ankietowanych. 3 proc. jeszcze nie podjęło decyzji.

Sondaż na zlecenie TOK FM i OKO.press przeprowadzono metodą CATI (telefoniczny) w dniach 8-11 września na próbie około 1000 osób.

*Wynik nie sumuje się do 100 procent, tylko do 99 procent. Wynika to z metody liczenia przyjmowanej przez Ipsos, która zakłada podliczanie wyniku do siódmego miejsca po przecinku.

Czy wybierasz się na wybory 15 października?

TOK FM PREMIUM