Czy afera wizowa zaszkodzi wyborczemu wynikowi PiS? [Sondaż]

39,7 proc. Polaków uważa, że tzw. afera wizowa nie będzie miała wpływu na wynik PiS w wyborach. z kolei ponad 30 proc. jest zdania, że sprawa zaszkodzi PiS - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF FM.
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne odbędą się 15. października 2023 roku. Przez najbliższe tygodnie politycy i partie biorący udział w plebiscycie zabiegać będą o głosy potencjalnych wyborców. Czy ujawniona w ostatnim czasie "afera wizowa" zaszkodzi Prawu i Sprawiedliwości? 

"Ponad 30 proc. badanych przez IBRiS uważa, że sprawa zaszkodzi PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych. Większy odsetek badanych (39,7 proc.) jest zdania, że sprawa ta nie będzie miała wpływu na wynik PiS w wyborach" - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Gazeta zauważa, że o tym, że afera przełoży się na poparcie dla PiS, są przekonani przede wszystkim wyborcy opozycji (46 proc.), Konfederacji (37 proc.), ale także 20 proc. głosujących na PiS. "Aż 21,4 proc. badanych nie słyszało nic o tzw. aferze wizowej" - pisze "Rz".

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 września metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów wspomaganych komputerowo (CATI).

TOK FM PREMIUM