Plan obrony Polski ujawniony w spocie Błaszczaka. "Porażający cynizm"

Partia rządząca, która idzie do wyborów pod hasłem bezpieczeństwa, teraz wykazuje się porażającym cynizmem i hipokryzją, bo to jest osłabianie bezpieczeństwa Polski. To jest oczywiste, celowe i świadome działanie wbrew polskiej racji stanu, żeby wygrać wybory, żeby utrzymać się u władzy. To jest wprost porażający cynizm tej władzy - tak o nowym spocie wyborczym PiS mówił w TOK FM Maciej Konieczny, poseł Partii Razem.
Zobacz wideo

W weekend PiS zaprezentował spot wyborczy, w którym upublicznione zostały zdjęcia dokumentów i fragmenty planów użycia Polskich Sił Zbrojnych w samodzielnej operacji obronnej. Pokazane dokumenty były sygnifikowane i zostały zatwierdzone przez Bogdana Klicha, byłego szefa MON za czasów PO. 

- Uwaga, uwaga! Rząd Tuska, w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski. Plan użycia Sił Zbrojnych, zatwierdzony przez ówczesnego szefa MON Klicha zakładał, że samodzielna obrona kraju potrwa maksymalnie dwa tygodnie, a po siedmiu dniach wróg dotrze do prawego brzegu Wisły - mówi w nagraniu obecny szef MON Mariusz Błaszczak. 

-  Potwierdza to gen. Różański, były dowódca generalny. Dokumenty dobitnie pokazują, że Lublin, Rzeszów i Łomża mogły być polską Buczą. Prawo i Sprawiedliwość to zmieniło i będzie broniło każdego skrawka Polski - podkreślił. 

"To jest porażający cynizm tej władzy"

Nagranie skomentował gość "Poranka Radia TOK FM" Maciej Konieczny, poseł Partii Razem, kandydat do Sejmu z ramienia Nowej Lewicy. 

- Tu się żarty kończą. To jest porażający cynizm tej władzy, który pokazuje, że nawet to, co przedstawia za najważniejszą wartość dla siebie, czyli bezpieczeństwo Polski, traktuje kompletnie cynicznie i instrumentalnie - mówił gość Dominiki Wielowieyskiej. 

- Ktoś, kto ujawnia tajnie dokumenty, dla partyjnych, kampanijnych celów ryzykując i osłabiając bezpieczeństwo Polski, bo nawet jeśli jest nieaktualna strategia, to wiadomo, że jest jakaś ciągłość, to jednak jest to wiedza, która dla naszych wrogów jest bezcenna. Ktoś taki kto tak cynicznie traktuje polską rację stanu, polskie bezpieczeństwo powinien być skończony,-podkreślił Maciej Konieczny. 

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

I dodał: - Okazuje się, że partia rządząca, która idzie do wyborów pod hasłem bezpieczeństwa, teraz wykazuje się porażającym cynizmem i hipokryzją, bo to jest osłabianie bezpieczeństwa Polski. To jest oczywiste, celowe i świadome działanie wbrew polskiej racji stanu, żeby wygrać wybory, żeby utrzymać się u władzy. To jest wprost porażający cynizm tej władzy - podsumował gość TOK FM. 

Czy zamierzasz wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych?

TOK FM PREMIUM