Wsadzili posłankę PO do radiowozu. "Panowie, co wy robicie?!". Jest oświadczenie policji

Policja zatrzymuje posłankę Kingę Gajewską informującą mieszkańców Otwocka o 250 tysiącach migrantów wpuszczonych przez PiS - poinformował szef PO Donald Tusk. W Otwocku odbywa się wyborczy wiec Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek spotyka się z mieszkańcami podwarszawskiego Otwocka. "Porozmawiajmy o naszej wspólnej przyszłości" - zapowiedział szef rządu. Tymczasem, jak napisał na portalu X, dawny Twitter, Donald Tusk także w Otwocku popołudniu doszło do incydentu. - Policja zatrzymuje posłankę Kingę Gajewską informującą mieszkańców Otwocka o 250 tysiącach migrantów wpuszczonych przez PiS - czytamy we wpisie Tuska. Dołączono także nagranie z momentu, w którym posłanka została umieszczona przez policjantów w radiowozie. - Panowie, co wy robicie? To posłanka - słychać na filmie.

Do sprawy odniosła się już policja. - Policjanci, podejmując interwencje w Otwocku, wobec jednej z osób nie mieli świadomości, że mają do czynienia z Panią Poseł. Niezwłocznie po okazaniu legitymacji poselskiej czynności legitymowania zaprzestano - napisała policja. 

TOK FM PREMIUM