Holland i Tusk bohaterami nowego spotu PiS. "Polacy oczekują potępienia filmowych kłamstw"

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, od 4. września atakuje Agnieszkę Holland, która zrealizowała film o sytuacji na polskiej granicy. Wtedy porównał reżyserkę do propagandystów nazizmu. W najnowszym spocie PiS minister mówi, że autorka takich filmów jak "Obywatel Jones" czy "Europa Europa" "krzywdzi i obraża polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej".
Zobacz wideo Krzysztof Brejza o granatniku w Poranku Radia TOK FM

Szef partii Suwerenna Polska 4. września napisał na portalu X (dawniej Twitter): "W III Rzeszy Niemcy produkowali filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland...". W odpowiedzi na wpis reżyserka zapowiedziała, że pozwie ministra.

 Teraz, tuż przed premierą filmu "Zielona granica" partia rządząca poświęciła reżyserce i jej ostatniej produkcji, wyróżnionej nagrodą specjalną w Wenecji, swój najnowszy spot. 

 - Agnieszka Holland krzywdzi i obraża polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy ofiarnie bronią polskiej granicy. Od Donalda Tuska Polacy oczekują potępienia filmowych kłamstw szargających polski mundur - mówi spocie PiS szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

 Ziobro podkreślił, że "przedstawianie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy jako bandytów, znamy z propagandy hitlerowskich Niemiec i sowieckiej Rosji". - Że coś tak obrzydliwego kiedyś się powtórzy, i to w wykonaniu stanowiącej polityczne zaplecze Tuska i Trzaskowskiego reżyser Agnieszki Holland, jeszcze niedawno nikt by w to nie uwierzył - powiedział Ziobro.

 Pomiędzy słowa Ziobry, wstawiona została wypowiedź Holland, która mówi, że popiera Platformę Obywatelską.

 - Pani Holland krzywdzi i obraża młodych polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy ofiarnie bronią polskiej granicy przed hybrydowym atakiem Łukaszenki i Putina - podkreślił minister.

- Od Donalda Tuska Polacy oczekują potępienia filmowych kłamstw szargających polski mundur - dodał Ziobro.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Czy zamierzasz wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych?
Tak
91%
32329głosów
Nie
5%
1679głosów
Jeszcze nie wiem
4%
1464głosów

TOK FM PREMIUM