Bydgoszcz. W końcu jest węgiel za 2 tysiące. "Wysyłamy powiadomienia do mieszkańców"

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą wreszcie kupić węgiel po zagwarantowanej cenie 2 tys. zł za tonę. Surowiec z Kolumbii w końcu dojechał na składy, z którymi miasto nawiązało współpracę. - Sprzedaż odbywa się w czterech punktach Bydgoszczy. Mieszkańcy już dostają powiadomienia - zapewniają urzędnicy.
Zobacz wideo

Na tę informację czekało ponad 1250 bydgoskich rodzin, które złożyły wniosek o zakup węgla po preferencyjnej cenie. - Pozytywnie rozpatrzyliśmy już 970 wniosków. Do tych mieszkańców od poniedziałku trafiają powiadomienia z informacją, gdzie mogą kupić węgiel - mówi nam rzeczniczka Urzędu Miasta Bydgoszczy Marta Stachowiak. - Powiadomienia wysyłane są zgodnie z kolejnością wpływu wniosków i w miarę dostępności węgla na składach - dodaje.

Gdzie po tańszy węgiel w Bydgoszczy?

Węgiel, który jest oferowany w Bydgoszczy, przypłynął do Polski z Kolumbii. W mieście są cztery składy, do których do końca 2022 roku można przyjechać po półtorej tony surowca (kolejne półtorej tony - zgodnie z ustawą - będzie można kupić w przyszłym roku):

  • PPUH Factum spółka z o.o. - ul. Grunwaldzka 78 A, tel. kontaktowy: 606 876 786;
  • WęgloKam - ul. Wróblowa 1, tel. kontaktowy: 606 959 942;
  • PUH Mobiletrans - ul. Przemysłowa 8, tel. kontaktowy: 608 038 505, 511 830 847;
  • Kopalnia Sztygar s.c. - ul. Łowicka 40, tel. kontaktowy: 791 901 925.

Urzędnicy radzą, by nie przyjeżdżać do składów, jeśli nie mamy potwierdzenia z urzędu. - Powiadomienia, które wysyłamy, zawierają informację o tym, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Zawierają też adres składu, w którym nastąpi odbiór węgla - wyjaśnia Stachowiak. - Proszę pamiętać, że to skład powiadomi wnioskodawcę o tym, że węgiel jest gotowy do odbioru - dodaje urzędniczka.

Za surowiec trzeba zapłacić na miejscu. Ewentualny transport należy uzgodnić z pracownikami konkretnego składu.

Do środy wnioski o dodatek węglowy

Żeby kupić węgiel po preferencyjnej cenie, trzeba spełnić kilka warunków. Na surowiec za 2 tys. zł za tonę mogą liczyć gospodarstwa domowe, którym został wypłacony dodatek węglowy lub których wniosek o dodatek węglowy został pozytywnie rozpatrzony, ale środki jeszcze nie wpłynęły na konto. Gospodarstwo domowe musiało też wskazać węgiel jako podstawowe źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Tylko do środy, 30 listopada można składać wniosek o dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł.

TOK FM PREMIUM