Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką. Interweniowało pogotowie i policja

"Księża z Dąbrowy Górniczej zorganizowali imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę. Kiedy zaproszony mężczyzna stracił przytomność, uczestnicy spotkania nie chcieli wpuścić ratowników medycznych" - informuje "Gazeta Wyborcza".
Zobacz wideo

Impreza zorganizowana przez księży, na którą zaproszono męską prostytutkę, odbyła się - jak informuje sosnowieckie wydanie "Gazety Wyborczej" - w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. "To sanktuarium diecezji sosnowieckiej, do której co roku pielgrzymują mężczyźni i chłopcy, kobiety i dziewczęta, a także członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. (...) Kilku księży do jednego z parafialnych budynków zamówiło sobie męską prostytutkę. - Impreza zorganizowana przez duchownych miała charakter czysto seksualny. Jej uczestnicy zażywali tabletki na potencję" - mówi w rozmowie z "Wyborczą" osoba znająca kulisy sprawy.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zaproszony mężczyzna stracił przytomność. "Wtedy jeden z uczestników zabawy zadzwonił po pogotowie. Kiedy jednak na miejscu pojawili się ratownicy, nie chciano ich wpuścić do środka. Medycy musieli wzywać policję. Dopiero po interwencji mundurowych udzielono pomocy medycznej nieprzytomnemu mężczyźnie" - czytamy.

Prokuratura w Dąbrowie Górniczej zdecydowała się wszcząć śledztwo dotyczące wydarzeń. Jak poinformował rzecznik prasowy prokuratury okręgowej, postępowanie prowadzone jest "pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Sprawą imprezy zainteresował się też sosnowiecki biskup. Została powołana komisja, która ma "w trybie pilnym" wyjaśnić okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM