Kuria odpowiada na oświadczenie ks. Tomasza od orgii na plebanii z seksworkerem

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu odniosła się do oświadczenia księdza Tomasza Z. To u niego w mieszkaniu odbyła się impreza seksualna duchownych z seks workerem.

W mieszkaniu księdza z Dąbrowy Górniczej odbyła się orgia, na którą zaproszono seksworkera. Mężczyzna zasłabł i trzeba było wezwać policję i pogotowie. "Gdyby cokolwiek podobnego wydarzyło się osobie mało znanej, o innej profesji, nie medialnej, nie duchownej, to nie byłoby w ogóle sprawy" - napisał ksiądz Tomasz w oświadczeniu skierowanym do "Gazety Wyborczej".

Do oświadczenia księdza Tomsza odniosła się Diecezja Sosnowiecka. "Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że przyjmuje jego treść do wiadomości. Tekst oświadczenia zostanie włączony do materiału dowodowego komisji wyjaśniającej okoliczności zdarzenia w Dąbrowie Górniczej, jak również zostanie przekazany Prokuraturze" - napisano w oświadczeniu. 

Podkreślono, że "Diecezja Sosnowiecka niezmiennie podtrzymuje wolę całkowitego wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych powstałego zgorszenia, zgodnie z przepisami prawa kościelnego". "Jesteśmy świadomi wyrządzonej krzywdy wszystkim wiernym, których wiara w obliczu tych wydarzeń mogła zostać zraniona i zachwiana, a także słusznego oburzenia opinii publicznej. Istotna jest dla nas również krzywda osoby uczestniczącej w zdarzeniu w Dąbrowie Górniczej, która potrzebowała pomocy medycznej. To wszystko determinuje nas w dotarciu do prawdy i do podania jej do publicznej wiadomości - czytamy w oświadczeniu Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. 

Orgia na plebanii

Ksiądz Tomasz po imprezie, która wymknęła się spod kontroli, został odsunięty od pełnienia wszelkich funkcji kościelnych, musi wyprowadzić się z mieszkania. Prokuratura w Dąbrowie Górniczej prowadzi śledztwo w sprawie nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" biskup Grzegorz Kaszak powołał komisję, która ma zbadać, to co wydarzyło się podczas imprezy, a także ustalić, kto brał w niej udział.

TOK FM PREMIUM