Słoneczny Wrotków zaczyna sezon. Inflacja dotknęła też baseny, za wejście trzeba zapłacić więcej

Anna Gmiterek-Zabłocka
Kompleks basenów i zjeżdżali wodnych na obrzeżach Lublina, nad Zalewem Zemborzyckim, właśnie rusza. Do końca czerwca będzie czynny wyłącznie w weekendy, potem w wakacje - już codziennie. Zła wiadomość jest taka, że ceny znów poszły w górę.
Zobacz wideo

Ośrodek Słoneczny Wrotków nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim jest prowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie. To kompleks basenów, zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji, który od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Lublina.

W tym roku sezon na Słonecznym Wrotkowie rusza w długi weekend. Można nie tylko popływać. Są też miejsca do opalania i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Kompleks składa się z pięciu basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12-metrowych i 7-metrowego brodzika dla dzieci. Miłośnicy sportów wodnych mogą szaleć m.in. na 100-metrowej zjeżdżalni Anakonda, trójtorowej zjeżdżalni rodzinnej, zjeżdżalni Cebula czy na Wyspie Piratów, czyli specjalnym placu zabaw dla dzieci. 

Na razie Słoneczny Wrotków - tak jak w poprzednich latach - będzie czynny wyłącznie w weekendy w godz. 11 - 19. Natomiast od początku wakacji, czyli od 26 czerwca, ruszy już codziennie (też godzinach 11-19).

Ceny biletów w górę

Klienci basenów muszą być gotowi na wyższe koszty niż w poprzednich sezonach. Za bilet dla dziecka do ukończenia siódmego roku życia zapłacić trzeba 15 zł. To o 3 zł więcej niż przed rokiem i aż o 8 zł więcej niż jeszcze dwa lata temu.

Młodzież do 18 lat kupi bilety po 25 zł (rok temu 23 zł, dwa lata temu - 14 zł). Najwięcej zapłacą dorośli - przed rokiem bilet dla nich kosztował 35 zł, w 2021 roku zaledwie 21 zł. W tym sezonie natomiast muszą się liczyć z wydatkiem 40 zł za wejście na kompleks basenów.

Na pierwszy weekend sezonu - weekend otwarcia - lubelski MOSiR przygotował dwie imprezy rodzinne. W sobotę (10 czerwca) odbędzie się tu EkoPiknik. Będzie wspólne sprzątanie terenów zielonych wokół Zalewu Zemborzyckiego, a potem zabawa na terenie ośrodka. - Eko Piknik rozpocznie się o godz. 11. Uczestnicy akcji zostaną wyposażeni przez naszych partnerów w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie odpadów zanieczyszczających tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las - informuje rzecznik MOSiR Miłosz Bednarczyk. 

Z kolei w niedzielę (11 czerwca) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Festyn Rodzinny. W programie m.in. gry i konkursy dla całych rodzin, dmuchańce, warsztaty artystyczne, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i Miasteczko Ruchu Drogowego. Wieczorem zaś wspólne ognisko i koncert muzyki szantowej.  

TOK FM PREMIUM