32-latek zaatakowany maczetą w Skawinie. Mężczyzna jest w stanie krytycznym

32-latek został zaatakowany niebezpiecznym narzędziem w sobotę wieczorem w Skawinie (Małopolskie). Ofiara z ranami ciętymi trafiła do szpitala. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn - powiedziała w rozmowie z PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.
Zobacz wideo

Według informacji policji do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 22 na ul. Kraszewskiego w podkrakowskiej Skawinie. W jego trakcie 32-latek został ugodzony niebezpiecznym narzędziem przez dwóch sprawców. Mężczyzna z ranami ciętymi, przytomny został odwieziony do szpitala. Jak informuje Radio RMF FM, mężczyzna jest w stanie krytycznym.

Według nieoficjalnych informacji napastnicy posłużyli się maczetą, która została znaleziona przez śledczych niedaleko miejsca przestępstwa. Policja wykluczyła pseudokibicowskie tło zdarzenia.

- W wyniku intensywnych czynności policyjnych kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, zostali oni zatrzymani do sprawy, najprawdopodobniej są to sprawcy tego ugodzenia - relacjonowała Szczerba.

Policjanci zabezpieczają teraz monitoringi, ustalają świadków. - Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania - zapowiedziała policjantka.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami PAP, jeden z zatrzymanych był pijany, dlatego czynności policyjne z jego udziałem będą wykonywane dopiero po wytrzeźwieniu mężczyzny.

TOK FM PREMIUM