Szczecin. Szukają ochotników gotowych na morską przygodę. "Mogą załapać się typowe szczury lądowe"

Szczecin szuka dwunastu młodych śmiałków, którzy są gotowi na przygodę życia. Trwa rekrutacja do załogi jachtu Zryw, który weźmie udział w wyścigu w ramach regat The Tall Ships Races.
Zobacz wideo

Trwa nabór do reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2022. W regatach - w dwóch etapach - wystartuje jacht Zryw z 12-osobową reprezentacją na pokładzie. Każdego roku załoga w granatowo-bordowych barwach wyzwala swojego ducha rywalizacji, ale także przyjaźni i dobrej zabawy. Udział szczecińskiej reprezentacji w regatach jest obowiązkowy od prawie dwóch dekad. Nie inaczej będzie w tym roku.

Centrum Żeglarskie poszukuje 12 osób, które stworzą zgraną załogę. Reprezentacja odwiedzi porty w Esbjerg (Dania), Harlingen (Holandia), Antwerpii (Belgia) i w Aalborgu (Dania).

Pierwszy raz i od razu na szerokie wody

Żeglarze - zanim zmierzą się z żywiołem - przejdą szereg szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się też ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Wymagania rekrutacji nie są wygórowane. To wiek między 15. a 25. rokiem życia i komunikatywny angielski. - Na pokład mogą załapać się typowe szczury lądowe - uśmiecha się Celina Wołosz z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. - Nie wymagamy od naszych załogantów doświadczenia żeglarskiego. Jest ono mile widziane, ale nie jest konieczne. My wszystkiego nauczymy - zapewnia.

Reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także - jako pełnoprawna załoga - będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych. Nie zabraknie codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

Wakacyjna przygoda

Zryw wystartuje w regatach 7 lipca, a do portu macierzystego wróci 11 sierpnia. Szczecin uczestnikom wyprawy zapewni wyposażenie w ubiór z logo regat The Tall Ships Races 2022, zakwaterowanie i wyżywienie na jednostce podczas rejsu. Gwarantuje także transport uczestników ze Szczecina do portu wymiany załóg i transport powrotny, jak również ubezpieczenie podczas szkoleń i rejsu w zakresie: od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym, kosztów leczenia za granicą i opiekę nad osobami niepełnoletnimi. Chętni zgłaszać mogą się do 2 maja, przez formularz na stronie internetowej

TOK FM PREMIUM