64-latek próbował napaść na bank. Wpadł po kwadransie od ucieczki

Policjanci z Ostrołęki w województwie mazowieckim po kilkunastu minutach od zgłoszenia zatrzymali 64-latka podejrzanego o napad na bank w powiecie ostrołęckim - poinformował rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce komisarz Tomasz Żerański.
Zobacz wideo

Do napadu na placówkę bankową w miejscowości Olszewo-Borki doszło w czwartek po godzinie 12. - Według osoby zgłaszającej, do placówki bankowej wszedł zamaskowany mężczyzna. Trzymając w ręku nóż zażądał od kasjerek wydania pieniędzy - przekazał komisarz Tomasz Żerański.

- Pracownice banku na widok mężczyzny zabezpieczyły dokładnie drzwi wewnątrz budynku i powiadomiły o zdarzeniu policję. Dzięki zdecydowanej postawie pracowników banku napastnik uciekł. Natychmiast rozpoczęły się jego poszukiwania - relacjonował policjant. Poszukiwania sprawcy nie trwały długo. - Niespełna kwadrans od zgłoszenia policjanci zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyznę. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, przy którym policjanci znaleźli, m.in. nóż oraz maseczkę na twarz - poinformował.

Zatrzymany 64-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i osadzony w policyjnym areszcie. - W najbliższym czasie będą z nim prowadzone przez policjantów i prokuratorów dalsze czynności procesowe - dodał rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce komisarz Tomasz Żerański.

TOK FM PREMIUM