Ścięli dąb rosnący w lesie i ukradli drewno. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia

Policjanci z Rudnej wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież drewna. Straty, jakie oszacowało nadleśnictwo to blisko 6 tys. zł. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.
Zobacz wideo

Młodszy aspirant Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji powiedział, że z informacji przekazanych przez leśników wynikało, iż sprawcy, po uprzednim wyrębie rosnącego w lesie dębu, dokonali jego kradzieży. Straty oszacowano na kwotę blisko 6 tys. zł.

- Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej i za sprawą zabezpieczonych śladów ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Podejrzewanymi okazali się być dwaj mieszkańcy gminy Rudna w wieku 63 i 66 lat. Zostali oni zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnej celi - powiedział policjant.

Skradzione drewno zostało zabezpieczone, a podejrzani o ten czyn mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat więzienia.

- Pamiętajmy, że leżące w lesie drewno nie może zostać pozyskane bez odpowiedniej zgody wydanej przez zarządcę kompleksu. Za wycięcie drzewa w lesie bez pisemnego zezwolenia odpowiemy jak za kradzież mienia - podkreślił policjant.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

 

TOK FM PREMIUM