Pożar w szpitalu w Żaganiu. Ewakuowano 39 osób

Sześć osób zostało poszkodowanych w pożarze, który w nocy wybuchł w jednej z sal chorych szpitala w Żaganiu (Lubuskie). Spowodował on duże zadymienie i konieczność ewakuacji 39 osób. Sama akcja gaśnicza trwała pół godziny - poinformował rzecznik lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak.
Zobacz wideo

- Ogień pojawił się w sali chorych na pododdziale wewnętrznym na drugim piętrze szpitala. Prawdopodobnie zapaliło się łóżko. W wyniku pożaru sześć osób zostało poszkodowanych. Na szczęście nie są to obrażenia zagrażające życiu - powiedział Kaniak.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb w niedzielę o godz. 2.25. Do akcji skierowano 14 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Opanowanie pożaru zajęło strażakom pół godziny, a głównym zagrożeniem był gęsty dym, który spowił szpitalne sale i korytarze.

- Z tego powodu konieczna była ewakuacja pacjentów i pracowników lecznicy, łącznie 39 osób. W wyniku samego pożaru zniszczona został jedna z sal chorych. Nasze działania zakończyły się krótko przed godzina szóstą - powiedział Kaniak.

Dodał, że przyczyna pożaru nie jest znana. Jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i śledczy. Szpital przy ul. Żelaznej w Żaganiu jest filią 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

Informację o pożarze podał portal rmf24.pl

TOK FM PREMIUM