-
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 567 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 13 osób zmarło.
-
"Szkoła w czasie pandemii" - specjalny program o edukacji przygotowany przez Gazeta.pl, Radio TOK FM i Wyborcza.pl
Gazeta.pl, Radio TOK FM i Wyborcza.pl połączyły siły i w przeddzień nowego roku szkolnego cały poranek poświęcono dyskusji na temat edukacji.
-
Koronawirus w Polsce. Nowe dane MZ. 502 nowe przypadki
Koronawirus w Polsce. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 502 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce.
-
Epidemiolog o początku roku szkolnego: "Jeden wielki eksperyment społeczny"
Według prof. Jarosława Drobnika, naczelnego epidemiologa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, proces wprowadzania dzieci do szkół powinien trwać tydzień lub dwa i odbywać się "na pół gwizdka". - To, co się teraz dzieje w kontekście szkoły to jeden wielki eksperyment społeczny - ocenił w rozmowie z reporterką TOK FM.
-
Jak wygląda niemiecka szkoła w czasie epidemii? "Wszystkie okna otwarte, drzwi otwarte, notoryczne wietrzenie"
Jak wygląda niemiecki model szkoły w czasie pandemii? - Naukowcy podkreślają, że trzeba wietrzyć. Pytanie, co będzie, jak się zrobi zimno. Żeby uczniowie się nie przeziębili i z podobnymi symptomami nie musieli chodzić na testy. To wtedy będzie kuriozum. W Berlinie jest sztab kryzysowy, który obecnie się zastanawia jakieś urządzenia, które będą regulowały przepływ świeżego powietrza jesienią i zimą - opowiadał w TOK FM, Łukasz Grajewski, dziennikarz, który mieszka w Niemczech.
-
Koronawirus w Polsce. 631 nowych zakażeń
Koronawirus w Polsce. W niedzielę resort zdrowia poinformował o 631 przypadkach koronawirusa w Polsce. Jedna osoba zmarła.
-
Świat obawiał się, jak Afryka da sobie radę z pandemią koronawirusa. Jest lepiej niż w Europie i Ameryce
Z badań prowadzonych na afrykańskim kontynencie wynika, że więcej niż gdziekolwiek indziej osób ma przeciwciała. - Afryka to młoda populacja, a na koronawirusa narażone są bardziej osoby starsze. Jest to też choroba bardziej zimowa niż letnia - mówił ekspert w TOK FM.
-
Wrzesień miesiącem świadomości nowotworów dziecięcych. Akcja Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Przylądka Nadziei
Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społecznej nowotworów dziecięcych i wyzwań w ich leczeniu oraz zaangażowaniu poprzez podjęcie wyzwania, zakup produktu odpowiedzialnego społecznie lub przekazanie datku. Wszystko to ma prowadzić do pozyskania środków na leczenie i wsparcie małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
-
Kwaśniewski: Władza, która idzie w stronę siania nienawiści, jest władzą nieodpowiedzialną, wręcz zbrodniczą
- Każde działanie, które stygmatyzuje jakieś grupy społeczne, kończy się nienawiścią i zagrożeniem dla tych ludzi. Ci, którzy taką kampanię nienawiści prowadzą ponoszą za to ogromną odpowiedzialność - mówił w TOK FM Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się do ataków na społeczność LGBT.
-
Odpoczynek jest zacny. Ekspertka radzi, jak dobrze odpoczywać nie od pracy, tylko po pracy
Wielu z nas nie umie o siebie dbać. A sami jesteśmy naszym najważniejszym narzędziem pracy, ważne jest nasze zdrowie, ale też dobre samopoczucie. A zatem: co to jest właściwie ten wypoczynek? Czy znamy o nim fakty, czy też nasza wiedza to raczej wyobrażenie o nim wyniesione z domu, zbudowane pod wpływem otoczenia? Dlaczego praca powinna mieć jakieś granice a odpoczynek jest nam tak bardzo potrzebny oraz: jak nauczyć się dobrze wypoczywać?
-
Kuźniar: Nadmierną aktywność Polski wobec Białorusi Łukaszenka mógłby wykorzystać przeciw opozycji
Polska robi w sprawie Białorusi dość, za to inni mogliby więcej - tak można podsumować stanowisko, które Roman Kuźniar przedstawił w TOK FM. Były doradca Bronisława Komorowskiego komentował spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat sytuacji na Białorusi.
-
Ekspert nie zostawia suchej nitki na zakazie lotów. "W Polsce mamy taką wrodzoną skłonność do niszczenia lotnictwa"
- Lista funkcjonuje przez parę tygodni, a później zostaje zmieniona. Dochodzą naciski medialne, głosy, które mówią, że jeden kraj jest bardziej bezpieczny, drugi mniej. Mówi się o Hiszpanii, potem ta Hiszpania znika, potem znowu się pojawia - punktował w TOK FM ekspert ds. rynku lotniczego Eryk Kłopotowski.