Bartosz Dąbrowski

Bartosz Dąbrowski
 • Co tak stuka? Polski Ład? A kto tak klnie? [546. Lista Przebojów TOK FM]

  Co tak stuka? Polski Ład? A kto tak klnie? [546. Lista Przebojów TOK FM]

  Nacechowany pewną dozą bezczelności występ pani Reasumpcji zebrał dużo głosów, ale to Bogurodzica w wykonaniu radnej Lidii ze Starego Sącza po raz kolejny zdeklasowała konkurencję. Trzeba jednak zauważyć, że to już po raz trzeci z rzędu, dlatego to nagranie do premier już nie dołączy. Na miejscu 2. pani Reasumpcja o rzeczach godnych polskiego Sejmu na trzecim zaś - wyraźnie niedysponowany językowo premier Mateusz Morawiecki.

 • Przeboje 2021: Sylwestrowa Lista Przebojów TOK FM

  Przeboje 2021: Sylwestrowa Lista Przebojów TOK FM

  Przeboje przebojów 2021 roku: cytaty, na które najchętniej głosowaliście oraz te, które najbardziej zapadły w pamięć autorowi "Listy". Bartosz Dąbrowski przedstawia półautorski wybór nagrań, które śmieszyły, tumaniły i przestraszały nas przez cały, kończący się właśnie, rok.

 • Pani Reasumpcja oczekuje (od innych) zachowań godnych polskiego Sejmu [545. Lista Przebojów TOK FM]
 • Czy prezes Glapiński wycina w piwnicy NBP pieniążki? [544. Lista Przebojów TOK FM]
 • Od procentów Sasinowi aż pociemniało. Ale to pani Lidia zaintonowała 'Bogurodzicę' [543. Lista Przebojów TOK FM]
 • Ataki srakerskie [542. Lista Przebojów TOK FM]

  Ataki srakerskie [542. Lista Przebojów TOK FM]

  W Liście Przebojów rządzą tym razem podcasty TOK FM, no i premier. Ale premier to całą Polską rządzi przecież, jaśnie nam panujący - u boku, ale jednak. No bo centrum władzy jest właściwie gdzie indziej, o czym przypomniał Cezary Łazarewicz chcąc wyjaśnić poprzez proste porównanie, jaką rolę w PRL pełnił Komitet Centralny PZPR. Z wrażenia prowadzącą zatkało.

 • 'Jesteśmy dumni z liczby zgonów i z inflacji, która nie ma sobie równych w Europie'. [541. Lista Przebojów TOK FM]

  "Jesteśmy dumni z liczby zgonów i z inflacji, która nie ma sobie równych w Europie". [541. Lista Przebojów TOK FM]

  Przed każdym meczem albo innym startem w sportowej dyscyplinie konieczna jest rozgrzewka. Nie inaczej jest w wokalistyce a także przed mikrofonem w radiowym studiu zwłaszcza, kiedy ma się przed sobą, tak, jak Rafał Hirsch co tydzień, blisko półtoragodzinny monolog, który publikujemy na tokfm.pl jako podcast "Cotygodniowe podsumowanie roku". Od próbki takiej właśnie rozgrzewki zaczynamy najnowsze wydanie "Listy".

 • Morawiecki jak Sidorowski z Rejsu zmiksowanego z Misiem oraz Maciej jako Krzysztof. [540. Lista Przebojów TOK FM]

  Morawiecki jak Sidorowski z Rejsu zmiksowanego z Misiem oraz Maciej jako Krzysztof. [540. Lista Przebojów TOK FM]

  Pan premier Morawiecki po tym, jak ugruntował swoją pozycję poety piszącego w Excelu postanowił teraz nawiązać do klasyków polskiego kina. W odróżnieniu od Maliniaka, do którego urody przyrównuje się wdzięk obecnego prezydenta, premier poszedł w Sidorowskiego z "Rejsu" usprawiedliwiającego okolicznościami zdrowotnymi nieobecność żony. W drugiej zaś części swojego intro do przemówienia Morawiecki, jak wielu innych w PiSie, próbuje naśladować niezapomniany występ trenera Jarząbka wygłaszającego hołdy do szafy.

 • Sakiewicz, ten drugi i dużo wątrób. [539. Lista Przebojów TOK FM]

  Sakiewicz, ten drugi i dużo wątrób. [539. Lista Przebojów TOK FM]

  Najnowsze wydanie Listy Przebojów jest mniej polityczne niż poprzednie, ale zupełnie apolityczne nie jest, tak, jak próba wyliczenia komentatorów programu, który dość mocno na przekór jego faktycznej zawartości nosi nazwę Wiadomości. W innych propozycjach jest jednak także o maseczkach, wątrobie oraz o komentowaniu filmu, którego się nie widziało.

 • Piotr Kaleta: 'Tak, chcę być w średniowieczu'. Poseł PiS wydrukował internet, ale nie wszystko zrozumiał [537. Lista Przebojów TOK FM]

  Piotr Kaleta: "Tak, chcę być w średniowieczu". Poseł PiS wydrukował internet, ale nie wszystko zrozumiał [537. Lista Przebojów TOK FM]

  Pierwszy raz usłyszałem o istnieniu posłanki Anny Pieczarki. Niestety, zarazem usłyszałem również samą poseł. Jakąś część zadęcia i nadęcia podczas swojego późnonocnego sejmowego występu powinna moim zdaniem wymienić na znajomość polszczyzny i krztynę logiki w jednej ze swych "skrzydlatych myśli". Poseł Kaleta Piotr miał za to kilka godzin wcześniej flow: zadeklarował, że chce pozostać w średniowieczu w którym, jak zapewne słusznie przyznaje, rzeczywiście utknął.

 • Sroczyński śpiewa, u Wielowieyskiej - afera majtkowa a Morawiecki umie liczyć tylko do 20 [537. Lista Przebojów TOK FM]

  Sroczyński śpiewa, u Wielowieyskiej - afera majtkowa a Morawiecki umie liczyć tylko do 20 [537. Lista Przebojów TOK FM]

  Mateusz Morawiecki pojechał przemawiać w europarlamencie: to musiało się skończyć wyimkami do Listy Przebojów. Nie są to jednak tym razem niebywale skrzydlate myśli a seria wpadek, które już raczej nie śmieszą. Z uznaniem natomiast należy chyba się odnieść do odważnego wokalnego występu Grzegorza Sroczyńskiego. Aferę majtkową przytaczamy tylko dla przyciągnięcia uwagi, co innego - rodzaje hartów, i chartów.

 • 'Nie będzie śpiewania hymnu, to nie sala koncertowa'. Kolejny popis pani Reasumpcji. [536. Lista Przebojów TOK FM]
 • Nie dajmy się zwieść wilkom w owczej skórze. A kto jeszcze się przebrał? [535. Lista Przebojów TOK FM]

  Nie dajmy się zwieść wilkom w owczej skórze. A kto jeszcze się przebrał? [535. Lista Przebojów TOK FM]

  Nie dajmy się zwieść wilkom przebranym w owczą skórę: apeluje premier Mateusz Morawiecki i niewątpliwie doskonale wie, co mówi. Przebrała się natomiast Julia Przyłębska, ale nie w owczą skórę a w togę i ogłosiła to, co przytaczamy we fragmentach - bo to z pewnością występ, który przejdzie do historii. Wśród premier także nie umiejący zbytnio przekuć w słowa swoich myśli pan Stanisław przemawiający w tym samym budynku, co pani Julia.

 • 'Niemoralni, odrażający i głupi. Mam prawo wyrażać opinię' [534. Lista Przebojów TOK FM]

  "Niemoralni, odrażający i głupi. Mam prawo wyrażać opinię" [534. Lista Przebojów TOK FM]

  Miniony tydzień minął w polityce pod znakiem pewnej konferencji, z której cytatów z pewnością zamieszczać nie będziemy. Mamy natomiast dosadny komentarz w jej sprawie, i od niego dzisiejszą Listę zaczynamy. Jest w niej, w tej samej sprawie, także cytat z Szekspira oraz m.in. cytat z premiera Morawieckiego, który do dziś nie zorientował się, że nasza słynna noblistka z chemii i fizyki nazywała się Skłodowska z domu, a nazwisko Curie nosiła po mężu.

 • 'Zadbali, by ten dzban się nie potłukł'. I drewno jak pszenica [533. Lista Przebojów TOK FM]

  "Zadbali, by ten dzban się nie potłukł". I drewno jak pszenica [533. Lista Przebojów TOK FM]

  Zaczynamy od Tuska i kończymy Tuskiem, w pewnym sensie. Ale w środku jest jeszcze ciekawiej: posłanka Solidarnej Polski próbuje przejąć pałeczkę od Marka Suskiego w walce o tytuł Ekologicznej Krynicy Mądrości niebanalnym skeczem o drewnie i pszenicy. Pewien trójmiejski mecenas udowadnia z kolei, że warto nadążać za zmieniającym się z biegiem lat językiem zwłaszcza, kiedy fechtuje się słowem. Jest też megafon i francuski socjolog.

 • Prestidigitator, czyli jak Marek Suski uratował klimat nie wstając nawet z fotela. [532. Lista Przebojów TOK FM]

  Prestidigitator, czyli jak Marek Suski uratował klimat nie wstając nawet z fotela. [532. Lista Przebojów TOK FM]

  Marek Suski uratował klimat. I zrobił to nawet bez pomocy Jacka Sasina, a przynajmniej o udziale drugiej z najjaśniejszych gwiazd obecnego rządu nie wspomina ani słowem. Zarazem zrobił to nie wstając z fotela, czym zawstydza z pewnością tysiące naukowców z całego świata. Ciekawe, czy odniósłby podobny sukces w sprawie, o której z goryczą mówi Kuba Janiszewski. I czy udzielił mu się w podobnej skali dar przekonywania, niczym profesora Zybertowicza w rozmowie z Janem Wróblem.

 • Co wrzucałby na FB Piłsudski? A na początek - modlitwa [531. Lista Przebojów TOK FM]

  Co wrzucałby na FB Piłsudski? A na początek - modlitwa [531. Lista Przebojów TOK FM]

  Od czego by tu zacząć. Od modlitwy? Od Putina? Nasi Prowadzący prezentują, co potrafią. Bywają też złośliwi, co z goryczą zauważył minister Soboń. Ale złośliwy bywa, na co dzień zresztą, także na przykład wicemarszałek Terlecki. Za to premier - zawsze poetycki, w ramach tabelek oczywiście. A kto przypomina Drakulę? O tym wszystkim, i innych rzeczach też, posłuchacie w najnowszym wydaniu Listy Przebojów TOK FM.

 • Stan wojenny, stan umysłu, konfrontacja. [530. Lista Przebojów TOK FM]

  Stan wojenny, stan umysłu, konfrontacja. [530. Lista Przebojów TOK FM]

  Powrót po wakacjach jest naprawdę mocny! Tak, jak w lipcu a tym bardziej w sierpniu dopadał "Listę" sezon ogórkowy, tak wrzesień zaczynamy z pełnym rezerwuarem dziesięciu propozycji, które na dodatek są naprawdę znakomite. Ale też niepokojące, jak potrzeba ogłoszenia stanu wojennego, która pojawiła się u polityka, który nadzwyczaj często ruga różne osoby krytykując ich uczynki i nawołując do ostrożnych posunięć i uważnego dobierania słów.

 • Ludzina kontra wołowina, czyli mam ochotę cię zjeść. I parafrazator [529. Lista Przebojów TOK FM]

  Ludzina kontra wołowina, czyli mam ochotę cię zjeść. I parafrazator [529. Lista Przebojów TOK FM]

  Po dwóch tygodniach ogórkowego panowania 528. Listy Przebojów są premiery w notowaniu 529. Wśród premier m.in. premier, który dał kontent memiczny, ucząc się chyba na pamięć trasy, którą przebiega pewna droga, ale też premier, który parafrazuje znany slogan reklamowy tak, że stał się on w nowej wersji zupełnie nie do rozpoznania. Oprócz jednak wypowiedzi premiera jest też tradycyjny komentarz do połączenia, zerwanego w poranku Jana Wróbla oraz, między innymi, przypowieść o ludzinie jako mięsie.

 • Reasumpcja [528. Lista Przebojów TOK FM]

  Reasumpcja [528. Lista Przebojów TOK FM]

  Tydzień temu, wspominając o sezonie ogórkowym i niewielkiej liczbie nowych propozycji liczyłem, że pojawi się ich więcej ale w najdalej idących obawach nie spodziewałbym się, że jedna z nich będzie taka. Po wydarzeniach "bez żadnego trybu" i "trzeba anulować, bo my przegramy" trudno było zakładać, że zabrną dalej, i to tak daleko. Zabrnęli.