-
Nie żyje Maxi Jazz, jeden z założycieli Faithless. "Zmienił nasze życie na tak wiele sposobów"
Nie żyje Maxi Jazz, jeden z założycieli i frontman zespołu Faithless, legendy brytyjskiej muzyki klubowej i elektronicznej. O śmierci muzyka poinformowali członkowie zespołu we wpisie na Facebooku.
-
Handel w RPP? Chodzi o podwyżki stóp procentowych. Były członek Rady: Byłem gotów na wiele
- Byłem gotów na wiele, będąc członkiem RPP w zeszłym trudnym roku, żeby znaleźć większość do przegłosowania podwyżki stóp procentowych. Również byłem gotów poprzeć zmiany w regulaminie, po to m.in., żeby ten cykl mógł być kontynuowany - przyznał w "Magazynie EKG" prof. Łukasz Hardt, były członek RPP. - Za 6 lat będą opublikowane protokoły z tych posiedzeń - zaznaczył.
-
"Rozpaczliwe szukanie drogi do porozumienia z Polską". Ekspert o zmianie nastawienia u Niemców i słowach Dudy
- Słowa, które padły w Berlinie z ust polskiego prezydenta, odpowiadają polskiej racji stanu. Powinniśmy być zadowoleni - ocenił w TOK FM prof. Arkadiusz Stempin, komentując wizytę Andrzeja Dudy w Niemczech. Zwrócił również uwagę na widoczną zmianę nastawienia wobec Ukrainy i Rosji w niemieckim społeczeństwie i wśród polityków.
-
"Miałem w Chobielinie podsłuch założony przez płk. L.". Sikorski wskazuje odpowiedzialnego za całość likwidacji WSI
- Macierewiczowi dana była szansa, nie skorzystał z niej. Zamiast profesjonalnie zlikwidować WSI, zajmował się szukaniem agentury w mediach i dobrał sobie jakichś kompletnych amatorów - komentował w TOK FM Radosław Sikorski, odnosząc się do informacji o zatrzymanym kilka miesięcy temu Tomaszu L., który był członkiem komisji likwidacyjnej WSI.
-
Dlaczego RPO odwołał dr Hannę Machińską? List z pytaniem od prawie 100 organizacji
Prawie 100 organizacji, wśród nich Fundacja im. Stefana Batorego czy Sieć Obywatelska Watchdog Polska, zwróciło się w liście do Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka z prośbą o wyjaśnienie przyczyn odwołania dr Hanny Machińskiej ze stanowiska zastępczyni RPO.
-
"Byłbym ostrożny, co do tego, że uruchomiony zostanie art. 5". Ekspert o incydencie w Przewodowie
- Atak powinien być intencjonalny. W tej sytuacji wydaje się, że lepszą formułą jest incydent - ocenił w TOK FM dr Tomasz Lachowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Komentował w ten sposób informacje dotyczące eksplozji w Przewodowie na Lubelszczyźnie, gdzie według niepotwierdzonych wciąż doniesień miały spaść dwie rosyjskie rakiety.
-
Wielkie "pranie" na mundialu. Jak Katar wybiela wizerunek za pomocą sportu? Nowy podcast "Zakatarzeni" [odcinek 1]
Jak to się stało, że to Katar dostał prawo organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej? Jak wykorzystał tę imprezę, by "wyprać" swój wizerunek? Do czego się posunął, by mundial zorganizować? I jak buduje swoją reprezentację? I jak w tym wszystkim mają się odnaleźć kibice? O tym w nowym podcaście TOK FM i Sport.pl "Zakatarzeni".
-
"Jest w Rosji cała grupa ludzi, która uważa, że Putin jest za miękki". 3 niepokojące scenariusze dla Ukrainy
- Ukraina przejęła inicjatywę prawie dwa miesiące temu i jej nie oddaje - wskazywał w TOK FM gen. brygady pilot Tomasz Drewniak, były inspektor Sił Powietrznych, ekspert fundacji Stratpoints. Przyznał jednak, że wciąż mniej lub bardziej możliwe są scenariusze, które mogą zmusić Ukrainę do tego, by usiadła do stołu negocjacyjnego - na warunkach rosyjskich.
-
"Użył znanego triku zwolenników 'terapii' komórkowych". Prof. Dulak komentuje stanowisko prof. Maksymowicza
"Furmanka jest pojazdem, ale nie jest pojazdem kosmicznym. Zatem to, że pojazdy kosmiczne latają w kosmos, na Księżyc, Marsa czy celnie trafiają w planetoidy nie oznacza, że to samo mogą furmanki czy nawet inne bardziej wyrafinowane pojazdy, jak samochody, autobusy, pociągi czy nawet samoloty. (...) nie można skutecznych i uzasadnionych zastosowań jednych komórek macierzystych (w innych chorobach !) przenosić na inne komórki i do innych chorób" - pisze prof. Józef Dulak w komentarzu do stanowiska prof. Wojciecha Maksymowicza.
-
Prof. Maksymowicz zapowiada pozwy za "podważanie badań naukowych". "Wypadałoby zacząć od Europejskiej Agencji Leków"
"Postanowiłem wystąpić na drogę prawną i dyscyplinarną przeciwko osobom, które szkalują moje dobre imię i podważają badania naukowe wielu wybitnych osób" - zapowiedział prof. Wojciech Maksymowicz. Publikujemy więc stanowiska instytucji i naukowców, którzy - zgodnie z deklaracją profesora - powinni znaleźć się na tej liście, ponieważ ostrzegali i podawali w wątpliwość działanie niepotwierdzonych eksperymentalnych terapii opartych na komórkach macierzystych.
-
Badaczka z zespołu Maksymowicza alarmowała przełożonych. Efekt? "Byłam niszczona, blokowano mi awans"
- Cały czas czuję wielki niepokój, nie wiem, co może mnie jeszcze spotkać - przyznała w TOK FM prof. Joanna Wojtkiewicz, była członkini zespołu prof. Wojciecha Maksymowicza, która alarmowała przełożonych o nieprawidłowościach opisanych w serialu dokumentalnym "Eksperyment". W rozmowie z Karoliną Głowacką długo wyliczała, co ją za to spotkało.
-
Co Ministerstwo Zdrowia zrobi z eksperymentowaniem na ludziach za ich pieniądze? "Dostałem deklarację"
W ciągu tygodnia resort zdrowia ma przedstawić projekt zmian w prawie, które mają uregulować kwestie płacenia przez pacjentów za przeprowadzanie na nich eksperymentów medycznych. Mówił o tym w "Poranku Radia TOK FM" Michał Janczura, dziennikarz i autor serialu dokumentalnego "Eksperyment".
-
Po terapii dzwoni syn Maksymowicza i pyta, czy wszystko ok. Lekarka złapała się za głowę. "Nikt nie wiedział, jak to ma działać"
W czwartym odcinku serialu "Eksperyment" Michał Janczura jedzie do Olsztyna, gdzie wiara w cud, jaki niosą komórki macierzyste, doprowadziła do powstania i rozrostu wielkiego biznesu. Krok po kroku opisuje mechanizm przekonywania pacjentów, budowania zależności i kuszenia nadzieją.
-
Jedna poselska wrzutka, która uratowała biznes na komórkach macierzystych. Kto za nią stał? [EKSPERYMENT, odcinek 3]
Jak to możliwe, że eksperymenty dokonowane na ludziach mogą być w Polsce płatne? Dlaczego bierze się za nie pieniądze od samych chorych? Bo przeforsował to jeden poseł. Działo się to w czasie, gdy kraj żył rozkręcającą się właśnie pandemią koronawirusa. Między innymi właśnie ten wątek porusza 3. odcinek serialu dokumentalnego "Eksperyment".
-
Ataki rakietowe na Ukrainę. "Gen. Surowikin postarał się, żeby z przytupem objąć stanowisko"
- Rosjanie, wystrzeliwując drony z terytorium Białorusi, jeszcze bardziej czynią ją stroną w tej wojnie i liczą zapewne na akcje odwetowe. Do tej pory Ukraina się przed tym powstrzymywała. To są żelazne nerwy ukraińskich dowódców, żeby się nie dać sprowokować - w ten sposób poniedziałkowe rosyjskie ataki rakietowe na Ukrainę komentował w TOK FM Michał Kacewicz z Biełsatu.
-
Tusk o rozpisce na pierwsze sto dni. Szrot: A co przewiduje dla mnie - trybunał rewolucyjny i gilotynę od razu?
- To ja bym się spytał, co przewiduje dla mnie - czy trybunał rewolucyjny i gilotynę od razu, czy może jakiś malowniczy loch, czy obóz reedukacyjny w Gołdapi - w ten sposób Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy, komentował zapowiedzi Donalda Tuska dotyczące planów na pierwsze sto dni po przejęciu władzy przez opozycję.
-
Bąkiewicz do policjantów: Proszę zabrać dziennikarza. Mundurowy wykonuje. "Czego pan nie rozumie?"
- Proszę policję o zabranie tego pana, bo przeszkadza nam tutaj w zgromadzeniu - powiedział do mundurowych Robert Bąkiewicz, zwracając się o usunięcie dziennikarza TVN24, który chciał mu zadać pytanie. Jeden z policjantów wykonał to polecenie. Wideo z tej sytuacji stacja zamieściła m.in. w mediach społecznościowych.
-
"Wadliwa kategoria" eksperymentów na pacjentach. "To powinno być wyzwaniem dla tworzących przepisy" [po serialu EKSPERYMENT]
- Eksperyment leczniczy jest w Polsce kategorią szalenie wadliwą, o czym od lat mówią i lekarze, i prawnicy, i bioetycy - przyznała w TOK FM dr Joanna Różyńska, bioetyczka. Odnosząc się do serialu dokumentalnego "Eksperyment", wyjaśniała, w jakich okolicznościach mogą być przeprowadzane eksperymenty na pacjentach.
-
Chiny czy Zachód? Na Pacyfiku właśnie dochodzi do przepychanki. "Postępująca erozja wpływów"
Leżące 1500 km od wybrzeża Australii Wyspy Salomona skupiają coraz większą uwagę opinii międzynarodowej. A to ze względu na rozwijające się od miesięcy ich kontakty z Chinami i jednocześnie spięcia z Australią.
-
Poddani odejdą od monarchii brytyjskiej? "Dekolonizacja wchodzi w kolejny etap". Jest też kwestia diamentów
W krajach zależnych trwa żałoba po śmierci Elżbiety II, flagi są opuszczone, wyłożono księgi kondolecyjne. Ale w republikach żałoby nie ma, a na stronach rządowych nie ma nawet osobnej informacji o jej śmierci - zwracał uwagę w TOK FM dr Bartosz Wójcik z Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Czy właśnie obserwujemy kolejny etap dekolonizacji?